O MNIE


Pochodzę z niewielkiego miasta położonego w województwie wielkopolskim. Tuliszków już zawsze będzie kojarzył mi się z wydmami skrytymi wśród drzew, z leniwie płynącą strugą, ze zjeżdżaniem na tyłku w żwirowni, z zabawami "na grzybku", z pierwszymi przyjaźniami i miłostkami, z domem rodzinnym. To miejscowość, która nie zwraca większej uwagi przejezdnych, ale na długo zostaje w sercach mieszkańców. Przez pięć lat mieszkałam w Łodzi, którą obecnie darzę wielkim sentymentem. Ukończyłam w tym mieście studia geograficzne na Uniwersytecie Łódzkim. Obecnie przebywam w zachodniej części Niemiec, niedaleko miasta Borken.

Pomimo tego, że pisany jest mi los jedynaczki, mam szczęście być właścicielką rudego kocura. Zawsze chciałam mieć też lamę. Jednak to chyba nie jest możliwe, prawda? Jestem książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści, entuzjastką dobrego wina, kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Do perfekcji opanowałam sztukę podróżowania palcem po mapie. Chętnie rysuję wnętrza domów, w których nigdy nie zamieszkam. Utożsamiam się z Małą Mi. Jestem niezbyt wysoka i często chodzę "z tym czymś na głowie".

Największy uśmiech na mojej twarzy wywołuje podróż w nowe miejsce. Zakochałam się we Włoszech. Marzę o Japonii, Nepalu i Finlandii. Gdybym miała narodzić się na nowo to wybrałabym irlandzkie Galway. W 2016 roku przemierzyłam pieszo Camino del Norte do Santiago de Compostela w Hiszpanii i było to spełnieniem moich marzeń.

Książki towarzyszyły mi od małego. Najpierw czytali mi Rodzice, potem sama zaczęłam sięgać po lektury.

Pocztówki zbieram od czasów szkoły podstawowej, jednak dopiero 01.04.2014 r. dołączyłam do międzynarodowego projektu, jakim jest Postcrossing.

Podróże zazwyczaj odbywały się w towarzystwie rodziny lub znajomych. Dopiero mając dwadzieścia cztery lata wybrałam się w samodzielnie zorganizowaną, dwutygodniową podróż do Włoch i Francji. To ona dała mi kopa!

Podróż jest dla mnie szukaniem niecodzienności w codzienności, radości w smutku, sił do dalszej drogi w momentach zmęczenia. Jest dla mnie łapaniem zwyczajnych chwil w biegu, podziwianiem tego co stawia na mojej drodze los, a zarazem ucieczką przeradzającą się w przygodę.


ULUBIONE CYTATY:

"Są na świecie miejsca, w których powinnam być, a nie jestem." Coco Chanel

"Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera." Monteskiusz

"Ludzie, którzy chcą pozostać w twoim życiu, zawsze znajdą na to sposób."

Podróżowanie to nie jest coś, do czego się nadajesz. To coś, co robisz. Jak oddychanie.” G. FormanINSTAGRAM