pocztówki
Leave a comment

Saint-Martin [pocztówkowo]

 

Na zewnątrz w najlepsze trwa zima, dlatego porywam Cię w cieplejsze rejony. Wyobraź sobie Karaiby. Wyobraź sobie archipelag Małych Antyli. Wyobraź sobie niewielką wysepkę. Dorzuć do tego słoneczną pogodę, gorący piasek, wysokie palmy oraz Morze Karaibskie. Dodaj szczyptę chilli, popij rumem i przegryź melonem. Teraz to już na pewno chciałbyś/abyś się tam znaleźć, prawda?
Pocztówka, którą otrzymałam przybyła do mnie z francuskiego terytorium zależnego Saint-Martin. Położone jest ono na wyspie o takiej samej nazwie. Sytuacja jest jednak nieco skomplikowana, ponieważ tylko jej północna część należy do Francji. Południowa zaliczana jest bowiem do Antyli Holenderskich, które z kolei powiązane są z Holandią. Nazywana jest ona przez to Sint Maarten i obowiązuje na niej inna waluta.
Na pewno kojarzysz zdjęcie, na którym widoczny jest samolot przelatujący nisko nad plażą. To tak zwana Maho Beach, położona w sąsiedztwie tamtejszego lotniska. Na uwagę zasługuje również jedna z najpiękniejszych plaż dla nudystów, czyli Orient Beach. Wyspa słynie z obiektów turystycznych. Głównym ośrodkiem jest Marigot. Znajdziesz tam dobrej jakości restauracje, stylowe kawiarnie i luksusowe kurorty. Do tego dochodzą jeszcze tereny zielone, plantacja melonów, farma motyli, rafa koralowa oraz szeroki wybór innych atrakcji. Nurkowanie, piesze wędrówki, gra w golfa. W północnej części wyspy bez problemu zapłacisz za to wszystko w euro. Wystarczy, że skusisz się na wyjazd w to miejsce.

 

Co myślisz o tej wyspie?
Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.