pocztówki
komentarze 42

Brisbane, czyli pocztówka wywołująca uśmiech

Są takie pocztówki, które wywołują we mnie dreszcz emocji, ciepłe myśli i uśmiech na twarzy. Szczególnie wtedy gdy ktoś, nie znając zupełnie moich preferencji wybiera idealną kartkę i wysyła ją pod mój adres. Uwielbiam strzeliste wieżowce, długie mosty przerzucone nad szeroką wodą, rozświetlone nocne widoki. Uwielbiam, gdy na widokówce znajduje się nazwa miasta lub kraju, który prezentuje. Taką właśnie przesyłkę otrzymałam jakiś czas temu od Julii z bloga http://whereisjuli.com/, której raz jeszcze serdecznie dziękuję! 🙂

Australijskie Brisbane to miasto położone nad rzeką (o takiej samej nazwie) uchodzącej do Oceanu Spokojnego. Jest stolicą stanu Queensland i trzecim co do wielkości miastem kontynentu. Miasto rozpieszcza. I pogodą, i architekturą, i klimatem dnia codziennego. Jest tam dużo terenów zielonych, co sprawia,  że w ciepłe dni można schronić się w cieniu.
Na pocztówce zobaczyć możecie między innymi przepiękny Story Bridge przerzucony nad rzeką Brisbane. Ruch samochodowy, rowerowy i pieszy odbywa się właśnie przez ten najdłuższy most wspornikowy w Australii. Powstał on w 1940 roku, a przez pierwsze kilka lat przejazd przez niego był płatny. Obecnie to przede wszystkim miejsce, z którego roztacza się przepiękna panorama miasta. Most ma jednak także swoje ciemne strony. Stanowi on bowiem wręcz idealną przestrzeń dla… samobójców. Najwyższy budynek na pocztówce to Soleil. Jego oficjalne otwarcie nastąpiło w 2011 roku. Ma on 243 metry wysokości i mieszczą się w nim zarówno apartamenty, jak i mniejsze lokale mieszkalne.

 

Dodatkowo odsyłam Was do artykułu napisanego właśnie przez Julię, czyli 10 rzeczy, które warto zrobić w Brisbane. Może znajdziecie coś dla siebie. Miłego czytania! 🙂
australijski znaczek
Czy w swojej kolekcji macie już pocztówki z Australii? 🙂
Może któraś z nich jest Waszą ulubioną?
Chętnie ją zobaczę!
 
do usłyszenia!
P.S. Po prawej stronie bloga pojawiła się krótka ankieta, do której wypełnienia Was zachęcam 🙂
Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.