pocztówki
komentarzy 17

„Wsi spokojna, wsi wesoła…”

Patrząc na pogodę za oknem, ogarnia mnie coraz większa potrzeba dostarczenia codziennej dawki słońca do organizmu. Niestety, temperatura oscylująca wokół 1 stopnia Celsjusza na plusie, stanowczo jest za niska. Ciemne chmury przysłaniające niebo i padający śnieg z deszczem, nie zachęcają do wyjścia z domu. Jak dobrze, że w takich momentach dostępne są zdjęcia lub pocztówki, które przywołują ciepłe, wakacyjne wspomnienia!

Znaczek z papugami <3
Rapaty to mała wioska czekająca na zainteresowanych w województwie warmińsko – mazurskim. Na pierwszy rzut oka jawi mi się jako miejsce, do którego można uciec, jeśli chce się spędzić sympatyczny majowy weekend lub pełne słońca wakacje. Znaleźć tam można coś dla miłośników natury, czyli jezioro Rapaty oferujące swą chłodną wodę w upalne dni; lasy pełne polskich grzybów; a także łąki idealne do wieczornych spacerów. Miłośnicy aktywnego trybu życia znajdą tam chociażby rowerowe zakamarki. Gmina Gietrzwałd kusi także dobrym położeniem komunikacyjnym, gdyż zlokalizowana jest jedynie około 15 kilometrów od Olsztyna czy Ostródy, więc i fani samochodowych/motocyklowych wycieczek mieliby tam co robić.
Myślicie, że Rapaty stałyby się dla Was dobrym miejscem na wypoczynek?
Czy jednak wolicie, jak czeka na Was zdecydowanie więcej atrakcji w danym miejscu?
Jak dla mnie, spędzenie tam weekendu byłoby dobrym pomysłem na odcięcie się od świata. Przecież nie zawsze trzeba coś zwiedzać, gonić, biegać… Można usiąść, poczytać książkę, popatrzeć na jezioro, zrobić piknik. Czasem i takie chwile mają urok 🙂

Pocztówkę wygrałam w konkursie zorganizowanym przez Madzię z bloga http://swiatpocztoweklenki.blogspot.de/.

Raz jeszcze serdecznie dziękuję za przesyłkę! 🙂
do usłyszenia!
 
*źródło cytatu: <klik> 
Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.