książki, pytania i odpowiedzi, tagi książkowe
komentarzy 16

The Games Book TAG

I tu mnie macie! Niby publikuję post nawiązujący do gier, a kojarzę jedynie trzy z nich… W planszówki grałam ostatnio około 12-15 lat temu, jeszcze w czasach szkoły podstawowej. W gry komputerowe zdarzało mi się grać częściej, m.in. w Simsy, jakieś wyścigi samochodowe oraz rozgrywki piłkarskie. Oprócz tego w grę online – Grzybobranie, która była jedną z moich ulubionych. Postanowiłam jednak odpowiedzieć na pytania, bo chodzi tu na szczęście więcej o książki niż gry. Za nominację bardzo dziękuję Madzi 🙂
źródło


1. GRAND THEFT AUTO – książka z dużą ilością akcji
Dużo działo się w książce „Monument 14. Odcięci od świata” Emmy Laybourne. Od początku do końca coś się kręciło, nie było wiadomo co się stanie, jaki będzie następny krok, a także następowały gwałtowne zwroty akcji.

 

2. THE SIMS – autor, który napisał wiele książek
Mam nadzieję, że może być autorka! Oczywiście świetnie pasuje do tej kategorii angielska mistrzyni kryminałów, czyli Agatha Christie. Mam już za sobą kilkanaście jej książek i wszystkie bez wątpienia trzymały w napięciu, a jednocześnie bardzo lekko się je czytało. Polecam, choć zapewne większość z Was już ją zna.

3. FIFA – książka, w której mowa o sporcie
Niezbędnik obserwatorów gwiazd„opiera się przede wszystkim na koszykówce, a to jedyna książka jaka w tej chwili przyszła mi na myśl.

4. WIEDŹMIN – książka o pięknej okładce
Po raz kolejny stawiam na minimalistyczną okładkę „Ulicy Tysiąca Kwiatów”. Ona chyba nigdy mi się nie znudzi!

 

5. SYMULATORY – świat książkowy, w którym chciałabym żyć
Nawiążę zatem do przedostatniego wpisu i odpowiem: Stumilowy Las. Tam wszystko wydawało się łatwiejsze, wszyscy się lubili, odnosili do siebie z szacunkiem i do tego mieli niesamowite przygody. W dzisiejszym świecie, gdzie ludzie jedno mówią, a za plecami i tak robią po swojemu, Stumilowy Las byłby zupełnym przeciwieństwem. Poza tym mieszkanie w lesie także byłoby ciekawym przeżyciem.
6. MINECRAFT – książka o opiniach albo bardzo dobrych, albo bardzo złych
Myślę, że idealnym przykładem może być nie kto inny, tylko… Grey i cztery książki opowiadające o jego losach. Tę historię albo się uwielbia, albo jej nienawidzi. Nie no, pośrednie oceny też się zdarzają, ale jednak rzadziej.

 

7. COUNTER STRIKE – książka, przy której czytaniu trzeba się skupić
Ooo tak, jest to bez wątpienia „Historia planowania i budowy miast” J. Słodczyka. Była to moja księga na studiach, którą musiałam przeczytać na egzamin z jednego z przedmiotów. Do tej pory wspominam ją z sentymentem. Tyle godzin spędzonych na tym, aby ją zrozumieć…

 

 8. MASS EFECT – książka, której akcja dzieje się w przyszłości
Lot 305”, czyli książka w trakcie której czytania właśnie jestem. Myślę, że będzie o niej więcej w przyszłym tygodniu, dlatego nie będę teraz jej komentowała. Akcja dzieje się jednak w przyszłości, w której świat wygląda inaczej niż współcześnie.

 

 9. MORTAL KOMBAT – wielotomowa seria
Może niezastąpiony Harry Potter? Nie mogę sobie przypomnieć, czy czytałam kiedyś jakąkolwiek historię toczącą się przez większą liczbę tomów. Harry jest Harrym i każdy go zna, nawet jeśli nie miał okazji czytać/oglądać jego losów, więc co tu więcej napisać…?

 

10. MONOPOLY – książki, na które nie szkoda pieniędzy
Zdecydowanie książki moich ulubionych autorów. H. Murakami, C.R. Zafon – zawsze mam na półkach zbyt mało ich książek! Mimo, że Zafona mam już chyba wszystkie…

 

11. ZGADNIJ KTO TO – książka, w której szybko domyśliłeś się zakończenia
Bez wątpienia będzie to zakończenie książki „Love, Rosie” C. Ahern. Myślę, że gdyby rozwiązanie sytuacji było nieco bardziej zaskakujące, a mniej przewidywalne, to ta książka spodobałaby mi się bardziej.

12. KOLEJKA – książka, której akcja działa się w innej epoce
Wichrowe Wzgórza” E. J. Brontë – te wrzosowiska, ta Anglia, ahh… Co to była za historia!

Do zabawy nominuję wszystkie osoby, które mają ochotę wykonać ten tag u siebie. 
Może wśród Was znajdą się zapaleni gracze i jednocześnie fani książek 🙂

 

do usłyszenia!

P.S. Gdyby ktoś z Was miał ochotę zagłosować na mojego bloga w konkursie na Bloga Roku, to szczegóły znajdzie po prawej stronie.