pocztówki
komentarzy 25

Kraj uśmiechniętych Birmańczyków

Niegdyś Birma. Dziś kosmicznie brzmiąca Mjanma. Państwo, które stosunkowo niedawno zaczęło otwierać swoje granice dla turystów, dzięki czemu nadal można tam znaleźć autentyczność. Masowa turystyka nie jest tam bowiem silnie rozwinięta. Jego współczesna nazwa Maynmar rozumiana może być jako „szmaragd Azji” („mya” – szmaragd). Mjanma kusi nie tylko lokalnymi ludźmi, ale i przyrodą.
Dla mnie jest to kraj owiany buddyjską tajemnicą. Kraj uśmiechniętych Birmańczyków. Kraj, który może rozkochać w sobie niejednego twardziela. Obstawiam, że Mjanma by mnie wciągnęła i kompletnie bym się w niej zatraciła, ponieważ uwielbiam mnichów, ich pomarańczowe stroje, a także skupienie na twarzach. W tym miejscu żyje ich prawie 400 tysięcy!
Model: Toffik

Wiecie, że tydzień ma tam osiem dni?! Środa jest dniem szczególnym, ponieważ liczy się podwójnie. Do południa jest jeden dzień, a po południu już kolejny. Ciekawe, prawda?
Jeśli chodzi o widok na pocztówce, to Jezioro Inle jest drugim co do wielkości zbiornikiem wodnym w tym kraju, a do tego jedną z głównych atrakcji turystycznych. Można tam skorzystać z okazji i popływać łódką, jednocześnie mając możliwość przyglądania się życiu codziennemu rybaków. Sadzą oni rośliny (m.in. pomidory, kabaczki) w specjalnych „wodnych ogródkach„, poławiają ryby lub wodorosty. Mężczyzna pochodzi najprawdopodobniej z plemienia Intha, które zamieszkuje tamtejszą okolicę. Mają oni specjalny sposób wiosłowania, ponieważ wykorzystują do tego… własne nogi! Stojąc na rufie owijają stopę wokół wiosła, dzięki czemu mają wolne ręce, a do tego widzą więcej niż podczas siedzenia. Nie mam pojęcia jak to wygląda na żywo, ale jedno jest pewne – wymaga to koncentracji i precyzji!
Pocztówkę wygrałam w konkursie zorganizowanym przez Ewę i Romka z http://www.gonimyslonce.pl/. Serdecznie dziękuję Wam za tę niesamowitą kartkę! Oczywiście jest to moja pierwsza przesyłka z tego miejsca, co sprawiło że skakałam pod sufit! Przyznawać się, kto z Was ma widokówkę z Mjanmy? 🙂
do usłyszenia!
Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.