pocztówki
komentarzy 18

Chojnik w trzech odsłonach

Witajcie w ten wyjątkowy poniedziałek zdarzający się co cztery lata! Przeniesiemy się dziś do województwa dolnośląskiego, a dokładniej do południowej dzielnicy Jeleniej Góry, czyli Sobieszowa. To właśnie tam znajduje się niegdysiejszy Krynast, noszący obecnie nazwę Chojnik (dokładniej od 1952 roku). Zamek nigdy niezdobyty, zlokalizowany na skalistym szczycie o takiej samej nazwie, na wysokości 627 m n.p.m.. Należy on do Karkonoskiego Parku Narodowego, i swego czasu jego wizerunek umieszczony był w logo parku. Widok roztaczający się z wieży zamkowej jest niesamowity! Idealna panorama Kotliny Jeleniogórskiej i Karkonoszy jest bowiem na wyciągnięcie ręki.
Za pocztówkę dziękuję Marioli!

Zamek był stopniowo rozbudowywany, dlatego jego kształt jest niezbyt regularny. Początkowo (XIV wiek) była to zwyczajna warownia, natomiast współcześnie powierzchnia całkowita jest zdecydowanie większa. Chojnik posiada kilka linii murów, a ruiny są naprawdę dobrze zachowane. Można go zwiedzać, co serdecznie polecam. Miałam okazję być tam jakiś czas temu 🙂 Myślę, że każdy znajdzie tam coś dla siebie!
Mieliście okazję odwiedzić ten zamek czy jest on może nadal na liście Waszych marzeń? 
Jeśli nie jesteście przekonani czy chcecie tam pojechać, to być może ten filmik pozwoli Wam zmienić zdanie 🙂

 

Więcej informacji o zamku (godziny otwarcia, ceny biletów, historia, itd.) znajdziecie <tutaj>.
do usłyszenia!
Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.