pocztówki
komentarze 44

„Z mias­ta­mi jest tak jak z ludźmi. Naj­ważniej­szy jest stan ich wnętrzności.”

Nigdy nie zapomnę chwili, kiedy pod jednym z postów przeczytałam komentarz Sylwii: „Kinga, tak rzadko pokazujesz kartki z Polski, że mam wrażenie, że dzisiaj jakieś święto 😉„. No cóż, dziś wypada na przykład Dzień Kryptologii, więc to dość dobry pomysł, aby po raz kolejny pojawiło się coś polskiego. Mimo, że w moim pudełku jest naprawdę sporo widokówek z naszego kraju, to jednak pojawiają się one na blogu bardzo sporadycznie. Może czas to zmienić? Na pierwszy ogień w tym nowym roku, idą trzy polskie miasta – Chełmno, Toruń (po raz kolejny – poprzedni post:  <klik>) i Grudziądz.
Aniu, dziękuję za pocztówkę niespodziankę!

Miałam okazję odwiedzić Chełmno podczas ćwiczeń terenowych na studiach. Nie kupiłam wówczas żadnej pocztówki, dlatego tym bardziej ucieszyłam się, gdy do mojej skrzynki trafiły z czasem aż dwie kartki od dziewczyn. Toruń odwiedziłam dwa lub trzy razy, Grudziądz natomiast wciąż czeka na moją wizytę.
Karolino, dziękuję za wymianę!

Widok na kościół farny pw. Wniebowzięcia NMP od ulicy Szkolnej, autorstwa Wiktora Gago (Politechnika Warszawska), praca otrzymała I nagrodę podczas X Ogólnopolskich Warsztatów Plenerowych Studentów Architektury Chełmno 14-24 lipca 2014 r.
Aniu, dziękuję!
Pocztówka otrzymana w ramach akcji Pocztówkowa Wymianka organizowanej przez Magdę.
Toruń od strony Wisły
Aniu, dziękuję za wygraną pocztówkę!
Rynek Staromiejski i gotycki Ratusz Staromiejski z XIV wieku, gotycka katedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty z XIII wieku, widok od strony Wisły,gotycka Brama Klasztorna z XIV wieku, neorenesansowy Dwór Artusa z 1891 r.
Karolino, dziękuję za wymianę!
Tramwaj GT8 na ulicy Długiej
Czy posiadacie pocztówki z tych miast?
Być może mieliście okazję odwiedzić choć jedno z nich?
Koniecznie dajcie znać! 🙂

 

do usłyszenia!

P.S. U mnie słonecznie, a na termometrze +15 stopni C! A u Was? 🙂
 
*źródło cytatu – Neil Gaiman / <klik>
Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.