blog, europejskie podróże, podróże
komentarze 23

Wyrusz ze mną w podróż! [wyniki konkursu]

Wróciłam! Podróż była… niesamowita i wyjątkowa! Opowiem Wam o niej dokładnie w tych wszystkich postach, które będą pojawiały się wkrótce na blogu. Zrobiłam ponad 4000 zdjęć, więc będzie też co oglądać. Na szczęście robiłam też notatki, więc może podczas opisywania wrażeń nie zapomnę o niczym ważnym. Zobaczymy jak to wszystko wyjdzie, ale chciałabym Was już teraz zapytać o czym chcielibyście przeczytać? Mam kilka (naście/dziesiąt) pomysłów, ale być może jest coś, co Was specjalnie interesuje, a ja na to akurat nie wpadłam, a mam jakiś materiał, aby coś takiego stworzyć. Czekam na Wasze komentarze! 🙂

Jeśli chodzi o wyniki, to bardzo dziękuję Wam wszystkim za udział i propozycje miast, które podawaliście! Niektóre podpowiedzi były łatwe, bo oczywiście bez problemu je rozwikłaliście, inne chyba jednak były trudniejsze, bo nikt nie mógł ich odgadnąć. Już śpieszę z wyjaśnieniem, jakie odpowiedzi były prawidłowe, a dokładniejsze nawiązania do poszczególnych podpowiedzi pojawią się w postach dotyczących tych miast.
1. Zacznę z przytupem, czyli od pełnego obrotu na pięcie. Potem może popatrzę na góry, jeśli tylko pozwoli mi na to pogoda. Pewnie i tak będzie mnie stać jedynie na pocztówki.
Poprawna odpowiedź: Mediolan.
2. Największe miasto wśród tych umieszczonych na liście. To właśnie dlatego nie mam pojęcia od czego zacząć zwiedzanie. Czy wybrać się do klimatycznej części położonej za rzeką, czy jednak skupić się na typowych „must see”? Wszystkich fontann na pewno nie zobaczę!
Poprawna odpowiedź: Rzym.
3. Miasto marzeń. Już nie mogę się go doczekać i chyba to właśnie na nie czekam najbardziej niecierpliwie. Będę miała możliwość zobaczenia na żywo tego, o czym wspominałam już raz na blogu. Mój czas będzie tam ograniczony, jednak i tak chcę wspiąć się na okoliczne wzniesienie, aby zobaczyć miasto z góry. Dodam może, że jest to stolica regionu, o którym mam wiele ciepłych myśli. Nie da się opisać tego miasta, no po prostu nie da…
Poprawna odpowiedź: Florencja.
4. W tym mieście studiował znany Polak, który ma tam również swoje popiersie. Miasto niewątpliwie nawiązuje do Tolkiena.
Poprawna odpowiedź: Bolonia.
5. Jest to miasto pewnego podróżnika, od którego pochodzi nazwa lokalnego lotniska.
Poprawna odpowiedź: Wenecja.
6. Miasto byka. Choć i samochodów jest tam sporo. Mogę się stamtąd szybko przenieść do pewnego afrykańskiego państwa. W sumie to podobno jest stamtąd blisko także na biegun i na równik.
Poprawna odpowiedź: Turyn.
7. Wydaje mi się, że tutaj będzie najtrudniej, bo sama nie za bardzo wiem, co napisać o tym mieście. Do tej pory nie wiedziałam o nim kompletnie nic. Dlatego podpowiem Wam, że nazwa jego nazwa jest pisana z myślnikiem. Jest to znany ośrodek akademicki położony w bardzo ciekawej okolicy, przez niektórych uważanej za „wybuchową”.
Poprawna odpowiedź: Clermont-Ferrand.
8. Miasto widoczne jest w jednym z moich ulubionych filmów animowanych. Mimo, że nie był na mojej liście marzeń, to i tak cieszę się, że będę miała okazję się w nim zatracić. W tym przypadku wiem, gdzie powędrują moje pierwsze kroki i wiem, że Wy też wiecie. Aaa, jest to drugie pod względem wielkości miasto na tej liście.
Poprawna odpowiedź: Paryż.
Komplet pocztówek wygrywa… Ratri, czyli Natalia!
Serdecznie gratuluję 🙂
Mam Twój adres, dlatego jutro nagroda poleci do Ciebie.
P.S. Dziękuję mojej mamie za pomoc podczas losowania zwycięzcy 🙂
do usłyszenia!
Filed under: blog, europejskie podróże, podróże

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.