pytania i odpowiedzi
komentarzy 13

Liebster Blog Awards 2015 (3)

Przed wyjazdem chciałam się uporać z zaległościami i dlatego znów pojawia się post z odpowiedziami na zadane przez Was pytania. Tym razem nominacja od Ani, której raz jeszcze serdecznie dziękuję. Mam nadzieję, że będziecie mogli poznać mnie jeszcze lepiej i dowiecie się czegoś interesującego. Muszę przyznać, że ten zestaw pytań był chyba dla mnie najtrudniejszy z dotychczasowych i musiałam nieco pogłówkować, zanim coś napisałam 🙂

1. Gdybyś miał magiczną moc do wykorzystania na jeden raz, to co byś zrobiła?

Aaa, to trudne pytanie! Niby mogłabym wybrać się do Japonii, ale czy to byłby dobry wybór? Chyba nie za bardzo, bo obiecałam sobie, że sama odłożę na ten wyjazd, więc po co miałabym pójść na łatwiznę? Mogłabym się też odmłodzić, ale w sumie jeszcze jestem młoda <i skromna>. Już wiem! Chciałabym odbyć choć jedną poważną rozmowę z moim kotem :D! Dowiedzieć się, co o mnie myśli, czy podoba mu się w naszej rodzinie, czy czegoś mu brakuje, dlaczego nie lubi podróżować i czemu lubi trzymać głowę opartą o moją nogę gdy śpi 😀 Jejku, chyba pomyślicie, że mi odbiło! Ale ja serio od zawsze miałam nadzieję, że w Wigilię uda mi się porozmawiać z jakimś zwierzakiem. Niestety, do czegoś takiego nie doszło…
 

2. Która postać z bajki jest Twoją ulubioną i dlaczego?

Mała Mi! Lubię tę postać z „Muminków” za jej charakterek, kolor włosów i to, że jest taka niska. Kiedyś często chodziłam w takim koczku, miałam rude włosy, do tego nie należę do wysokich osób (166 cm) i nawet znajomi wołali za mną „Mała Mi”, więc chyba mam do niej sentyment. Poza tym jest wielką indywidualistką, złośnicą i robi co jej się podoba. No i koleguje się z Włóczykijem, a ja lubię podróżników.
 

3. Gdybyś miała zaczarowany ołówek, to co byś nim narysowała jako pierwsze, żeby ożyło?

Narysowałabym lamę, taką małą wielkości kota. Zawsze chciałam mieć lamę, więc taka nie za duża byłaby całkiem dobrym rozwiązaniem i mogłaby być towarzyszką dla mojego Toffika. Może przestałby mnie budzić po 4 nad ranem, bo bawiłby się wówczas z lamą? 😉4. W jakim kraju chciałabyś się urodzić na nowo, gdybyś miała wybór i tam mieszkać?

Wybrałabym… Irlandię. Choć sama nie potrafię określić dlaczego. Jakoś intryguje mnie ten kraj, pociągają jego zielone tereny, a Galway wydaje mi się oazą, w której chciałabym się urodzić i wychowywać (albo zestarzeć).

5. Jakiej potrawy byś nie zjadła, nawet gdyby zapłaciliby Ci za jej zjedzenie milion dolarów?

Podejrzewam, że gdybym nie wiedziała z czego została zrobiona ta potrawa, to być może udałoby mi się ją zjeść. Jeśli natomiast ktoś powiedziałby mi, że to jakieś oko albo znienawidzona przeze mnie wątróbka, to pewnie już bym tego nie tknęła. Albo może z ciekawości spróbowała, bo mimo wszystko lubię poznawać nowe smaki, ale nie zjadłabym całej. Ooo właśnie, w sumie to nie potrafię jednoznacznie powiedzieć, czego bym nie zjadła. Po prostu bym spróbowała, a gdyby nie nadawało się do jedzenia (np. by brzydko pachniało, było gumowate, surowe, itd.) to wówczas odłożyłabym widelec/łyżkę i podziękowała za milion dolarów.
 
6. Kto z Twoich ulubionych bohaterów (książkowych, filmowych, serialowych) nadawałby się na Twojego przyjaciela? Kto jest Twoją bratnią duszą?

 

Myślę, że musiałabym kogoś poznać osobiście, aby mogła połączyć nas przyjaźń. Raczej czytając książkę nie myślę o tym, kto z bohaterów zostałby moim kolegą, a kogo bym nie polubiła. Lubię jednak postaci zdecydowane, które są indywidualistami, potrafią postawić na swoim, lubią podróżować, ale także czytać książki i siedzieć samotnie w pokoju. Chyba dlatego jedyną osobą, która teraz przychodzi mi do głowy jest Etienne. Chłopak, który mieszka w Paryżu, ma w swoim pokoju encyklopedię, która nie tylko ładnie wygląda, ale i służy do zdobywania wiedzy, jest pomysłowy, ale niestety nieco niezdecydowany (i na tym traci). Pojawia się on w książce, którą ostatnio przeczytałam („Anna i pocałunek w Paryżu„) – pozdrawiam Anię, z którą od razu skojarzył mi się tytuł tej książki 🙂

 

7. Gdybyś mogła przenieść się w czasie do wybranego okresu w dziejach i kraju/kontynentu, to gdzie byś się wybrała?


Chciałabym przenieść się do przyszłości, aby zobaczyć jak świat będzie wyglądał kiedy mnie na nim nie będzie. Jeśli jednak musiałabym się przenieść do przeszłości, to chyba postawiłabym na okres wielkich odkryć geograficznych. Może zostałabym kobietą, która podróżowała razem z Kolumbem albo Magellanem. Odkrywałabym razem z nimi nowe lądy i podbijała ziemie.
 

8. Twoje najbardziej szalone/odważne marzenie, które chciałabyś spełnić?

Skok na bungee? Tatuaż? Skok ze spadochronem? Samotna podróż autostopem? Hmm… sama nie wiem, które z nich jest najbardziej szalone. Może posiadanie pocztówek z każdego kraju na świecie też jest szalone? Bo nie wiem czy jest na świecie człowiek, któremu udało się już je spełnić 😉
 

9. Co byś dała św. Mikołajowi na gwiazdkę w prezencie?

Grube, wełniane skarpety mogłyby niby być dość oklepanym prezentem, ale myślę że Świętemu Mikołajowi dodatkowa para by się przydała. Do tego wełnianą czerwoną czapkę ze specjalnym podwójnym materiałem na uszach, żeby było mu ciepło. Myślę, że zakupiłabym również gruby zeszyt, w którym mógłby zapisywać adresy nowych dzieci, które trzeba odwiedzić przed pierwszą gwiazdką 😉
 

10. Jakie jest Twoje ulubione święto/zwyczaj/tradycja?

Na chwilę obecną jest to zdecydowanie okres Bożego Narodzenia! Dlaczego? Dokładniej opisywałam to rok temu, więc pozwolę sobie wkleić tu odnośnik do tego posta: <klik>
 

11. Wymień 2-3 blogi, które najchętniej czytasz i polecasz mi, żebym zachęciła się do ich czytania 🙂

Domyślam się, że zaglądasz na blogi, na które zaglądam także ja, dlatego jest to dość trudne zadanie. To właśnie dlatego podam Ci tutaj dwa typowe blogi podróżnicze, które chętnie czytam oraz jeden dziewczyny, z którą chodziłam do liceum. Może będzie to dla Ciebie coś nowego i uda mi się czymś Cię zaciekawić 🙂 Gorąco polecam:
Jako, że to moja trzecia nominacja w tym roku, to nie będę nikogo nominowała, bo zrobiłam to już za pierwszym razem:  <tutaj>.

do usłyszenia!
Filed under: pytania i odpowiedzi

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.