Pocztówkowe Must Have ;)

"... jeszcze tylko na pocztówkach świat jest taki, jaki by się chciało, żeby był. 
Dlatego wysyłamy je sobie." 
W. Myśliwski
https://pixabay.com/pl


Dawno nie podejmowałam na blogu tego wątku, ale najwyższy czas powrócić do mojej Listy Marzeń i zaprezentować Wam coś innego niż Kulinarne Chwile Rozpusty. Tym razem postawiłam na marzenia związane z pocztówkami. Skreślone punkty, to marzenia, które już udało mi się zrealizować. Spełnianie takich mniejszych marzeń mobilizuje mnie o wiele bardziej i cieszę się, gdy tylko mogę coś skreślić, dlatego aż tak bardzo są one rozbite! Oczywiście jak tylko jeszcze sobie coś przypomnę, to nie zawaham się uzupełnić listy :) Dajcie mi znać, jak to jest z Waszymi marzeniami w tym zakresie!


"Pocztówka z wa­kac­ji. 
Zwykła kar­tka z pięknym wi­dokiem, kil­ka słów, które po­wodują wiel­ką ra­dość i niez­wykłe uniesienie..."
https://pixabay.com/pl

Otrzymać pocztówkę z:
każdego województwa w Polsce 
każdej stolicy województw w Polsce 
każdego parku narodowego w Polsce 
każdym obiektem UNESCO w Polsce

każdego państwa z Europy
każdego państwa z Azji
każdego państwa z Afryki
każdego państwa z Ameryki Północnej i Środkowej
każdego państwa z Ameryki Południowej
każdego państwa z Australii i Oceanii
Antarktydy

każdego terytorium zależnego Wielkiej Brytanii
każdego terytorium zależnego Francji
każdego terytorium zależnego Stanów Zjednoczonych
każdego terytorium zależnego Holandii
każdego terytorium zależnego Australii
każdego terytorium zależnego Danii
każdego terytorium zależnego Nowej Zelandii
każdego terytorium zależnego Norwegii

każdego stanu w Stanach Zjednoczonych
każdego parku narodowego w Stanach Zjednoczonych 
każdej jednostki administracyjnej Japonii (43 prefektury + Tokio, Kioto, Osaka, Hokkaido
każdej jednostki administracyjnej Włoch

Galway (Irlandia)
Mongolii
Nepalu
Santiago de Compostela
Seszeli
Tybetu
Zanzibaru


Inne:
podarować komuś uśmiech pocztówką
przekroczyć 100 pocztówek wysłanych za pośrednictwem https://www.postcrossing.com/
przekroczyć 100 pocztówek odebranych za pośrednictwem https://www.postcrossing.com/
przekroczyć 1000 pocztówek wysłanych za pośrednictwem https://www.postcrossing.com/
przekroczyć 1000 pocztówek odebranych za pośrednictwem https://www.postcrossing.com/
regularnie wysyłać kartki świąteczne (Wielkanoc, Boże Narodzenie) do najbliższej rodziny
zebrać wszystkie kartki z kolekcji Greetings from... (wysłane z krajów, które prezentują i wypisane)
zrobić projekt pocztówkowy
44 komentarze:

 1. Z Twoich wszystkich podpunktów mogłabym tylko skreślić Antarktydę i 100 wysłanych i odebranych :D Chyba jeszcze daleko mi do każdego innego punktu... Jeśli ja miałabym zrobić podobną listę to wydaje mi się, że na obecną chwilę nie znalazłoby się tam wiele pozycji... GF, każdy kraj, każdy stan w USA, Malediwy, Mongolia i hm... to by było na tyle :D Chyba muszę rozbudować swoją listę, bo jest za krótka i coraz trudniej dostać z niej cokolwiek :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie to mi blisko do skreślenia wszystkich państw z Europy, bo brakuje mi jedynie chyba trzech, więc już coraz bliżej niż dalej :) Za to do GF uuuu mam spore zaległości! Ale kiedyś nadrobię, bo chwilowo odpuściłam. W sumie to lista nie na miesiąc, a na całe życie, więc nooo. Jedne są trochę ważniejsze niż inne i trzeba je zrealizować w pierwszej kolejności :D Rozbuduj, rozbuduj, bo warto - później fajnie jak można coś skreślić :D

   Usuń
  2. Według 'been' z Europy mam 37/57... Daleko mi do Twoich trzech.. :D Jeszcze dłuuuuuuga droga przede mną :D
   Żałuję tylko, że kiedy jakiś czas temu byłam w Monaco nie wiedziałam jeszcze o swapach :D Myślę, że wtedy udałoby mi się dostać wiele pocztówek z nowych miejsc ;<

   Usuń
  3. Właśnie sprawdziłam i według "been" z Europy mam 50/57, więc jednak nieco mi jeszcze brakuje, bo w sumie "been" to dobra aplikacja, bo wszystko fajnie zlicza :) Ooo ale fajnie! Jestem bardzo ciekawa, jakie kraje udało Ci się już odwiedzić! :D

   Usuń
 2. O dałaś mi do myślenia tym postem. Na chwilę obecną chciałabym zebrać kartki z każdego kraju w Europie i każdego stanu w US. Na razie wystarczy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy stan w USA to bardzo popularny cel, ale co się dziwić jeśli to w sumie jest ciekawe zadanie do realizacji. Tym bardziej, że sporo pocztówek jest podobnych i gdyby człowiek się uparł, to zebrałby np. tylko mapki z każdego stanu, albo tylko pojedynczy widok z nazwą stanu. Tylko to wymaga i czasu, i pieniędzy :D Bo ludzi raczej jest tam sporo, więc ze znalezieniem osoby nie powinno być problemu. Co do Europy, to mnie brakuje już niewiele i właśnie to staram się w pierwszej kolejności zamknąć :)

   Usuń
 3. Układając swoje kartki z polskimi miastami (alfabetycznie) ostatnio odkryłam że nie mam zupełnie nic na literę E i F i uzupełnienie tego braku to jak na razie jest mój największy challenge :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie to w Polsce na literę E to kojarzę tylko Elbląg hmm..., a na F tylko Frombork i koniec :D W sumie nigdy nie układałam kartek z Polski alfabetycznie, ale pewnie brakowałoby mi sporo literek. Najwięcej mam chyba na K, bo z samego Krakowa mam sporo pocztówek :)

   Usuń
  2. A ja na literę E mam Ełk i Elbląg; F- Frombork:)

   Usuń
  3. Ooo faktycznie jeszcze Ełk! Choć nie mam żadnej pocztówki z tych trzech miast :)

   Usuń
 4. Zebranie kartek z każdego państwa też jest moim celem. Najbliżej mi do skończenia europejskiej listy, brakuje mi tylko Monako, San Marino i Kosowa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę to napisać! Mam i Monako, i Kosowo :D Pewnie mnie już nienawidzisz! :D
   Z europejskiej listy brakuje mi hmm... Czarnogóry, Gibraltaru, Wysp Owczych, Andory, Wysp Alandzkich i San Marino, więc w sumie mało :D (nie liczę Armenii i Gruzji do Europy)

   Usuń
  2. Ja liczę tylko niepodległe państwa, więc Wyspy Owcze to dla mnie Dania, etc. Czarnogórę, Gibraltar i Andorę mam (nieliczone Armenię i Gruzję też mam :P).
   Nie wiem czemu, ale jeszcze jakieś resztki sympatii do Ciebie mam :D

   Usuń
  3. Zazdro, bo nie mam ani Czarnogóry, ani Gibraltaru, ani Andory, ani Armenii, ani Gruzji - zdecydowanie mam prawo nie lubić Cię bardziej! :D
   No ale również zachowam jakieś resztki sympatii, tak dla pozoru :D

   Usuń
 5. Masz bardzo ambitne pocztówkowe marzenia. Aby wszystkie je zrealizować to będziesz musiała poświęcić nie tylko dużo czasu, ale i pieniędzy:) Z Twoich podpunktów to chciałbym zrealizować państwa z Australii i Oceanii, Seszele, wszystkie stany w Stanach Zjednoczonych i terytoria zależne. A mogę skreślić tylko 100 pocztówek na PC i bliski jestem zebrania widokówek z każdej stolicy województw w Polsce (brakuje mi tylko Kielc).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ogóle mam bardzo ambitne marzenia, szczerze mówiąc. Dobrze, że jeszcze nie wrzucałam tutaj listy podróżniczej, bo to dopiero będzie pogrom i szaleństwo. Chyba zabraknie mi życia, żeby to wszystko zobaczyć i zrealizować. Podobnie może być z pocztówkami. O tak, o pieniądzach nawet nie wspomnę... Dobrze, że to marzenia na całe życie, to może choć część uda się zrealizować, a może zarobię pierwszy milion (choć takiego marzenia nie mam na swojej liście, a widziałam je na innych listach) ;)
   Właśnie te terytoria zależne to chyba jest spory problem, bo część jest niezamieszkana, a część to przecież stacjonujące wojska... No, ale kto wie, co się wydarzy za kilkanaście lat :)
   Kielce akurat mam, ale innych stolic (lubuskie np.) nie mam jeszcze. Bo w ogóle słabo się wymieniałam na terenie Polski i trochę żałuję tego ;)

   Usuń
 6. Sama pocztówek nie zbieram, ale mogę pomóc z przynajmniej częściowym zrealizowaniu Twojego drugiego marzenia - jeśli jeszcze takowej nie masz, chętnie podeślę pocztówkę z Wrocławia ;) Daj znać, czy jesteś zainteresowana ;)

  Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki, żeby udało Ci się spełnić wszystkie marzenia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za propozycję i chętnie z niej skorzystam, jeśli to nie problem. Jeśli na Twoim blogu znajdę maila, to odezwę się do Ciebie :)

   Usuń
 7. Strasznie chciałabym mieć takie hobby! :-) Zazdroszczę Ci go bardzo, takie kolekcjonowanie to super sprawa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic nie stoi Ci na przeszkodzie, aby rozpocząć kolekcjonowanie pocztówek! To bardzo wciąga, więc jak zaczniesz, to masz się czego obawiać :) Mogą to być wymiany na terenie Polski, albo od razu dołączenie do Postrossing.com :) Polecam!

   Usuń
 8. Ależ masz ambitne plany. Jestem pełna podziwu. A masz jakąś pocztówkę z Pabianic? Mogę Ci wysłać, taką lokalną :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze mówiąc to mam wiele ambitnych planów, choć to nie zawsze idzie w parze z moimi chęciami i możliwościami. Lubię sobie chyba postawić więcej za cel, niż zbyt mało. Nie mam żadnej pocztówki z Pabianic :(

   Usuń
 9. Każde marzenie czy postanowienie może się spełnić. Życzę zrealizowania wszystkich :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i zgadzam się z tym, ale potrzeba i szczęścia, i czasu, i możliwości :) Ale dla chcącego i upartego nic trudnego. Jeśli czegoś nie zrealizuję, to przecież i tak będę miała sporo pocztówek i będę się cieszyła :)

   Usuń
 10. Miałam kiedyś taką listę, ale niestety laptop odmówił mi posłuszeństwa i wszystko zostało usunięte. Muszę kiedyś zabrać się za stworzenie nowej :) A może gdzieś na pendrive mam ją zachomikowaną.. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uuu, szkoda że lista gdzieś zaginęła w akcji, choć sprawdź może tego pendriva jeszcze! :) Oby tam gdzieś była!

   Usuń
 11. Bardzo ambitny plan. Ale trzeba sobie stawiać cele, żeby je potem realizować. Powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, a ja jestem taką osobą, że wolę mieć więcej marzeń niż mniej, bo wtedy choć te małe mogę skreślać i się cieszyć :) A na te największe jeszcze przyjdzie czas :)

   Usuń
 12. Bardzo fajnie mieć marzenia! Do celu łatwiej się dąży! Ja na pewno chcę mieć wszystkie kraje i wszystkie województwa. Ale taki mój numer jeden to zebranie wszystkich polskich zamków ( w czym mi pomogłaś i bardzo dziękuję :) ! ) , dwa to europejskich zamków! Zaczęłam już jakiś czas zbierać alfabet Flower Fairies i chcę go dokończyć, oraz krasnoludki i sowy z http://cards-for-me.com.ua/. Taki trochę około pocztówkowy plan to polskie znaczki strażackie. Jest ich tylko kilkanaście i zostały przepięknie wydane. To mój plan wymyślony jakieś 2 tygodnie temu ( trafiłaś w 10! ) Tak teraz patrząc tych planów mam nawet sporo i jeszcze w głowie przewijają się kolejne! Twój plan "podarować komuś uśmiech pocztówką" spełniasz każdą wysłaną pocztówką :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdy cele są mniejsze to o wiele łatwiej je osiągnąć i satysfakcja jest duża, gdy można skreślić kolejne marzenie :) Wszystkie województwa już mam, do krajów brakuje mi jeszcze hoho... Ooo polskie zamki! Super cel! Cieszę się, że pomogłam Ci w powiększeniu Twojej kolekcji zamków - jak uda mi się jeszcze coś ciekawego dorwać, to będę o Tobie pamiętała. Flower Fairies kojarzę, a krasnoludków i sów raczej nie. Myślałam, że to jedyny strażacki znaczek, a jest ich więcej - nie miałam pojęcia.

   Usuń
 13. Ja na razie marzę, żeby mieć pocztówki z wszystkich krajów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zebranie z wszystkich krajów jest dla mnie tak odległym marzeniem, że właśnie dlatego powstały te mniejsze marzenia, żebym miała satysfakcję, że mogę coś w końcu skreślić :)

   Usuń
 14. Swietna lista marzen. Ja cieszylabym sie z kazdej ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie tym bardziej się cieszę, że powiększyłam Twoją kolekcję o jedną pocztówkę ostatnio! :D

   Usuń
 15. Ja bym chciała mieć kartki z każdego miasta i miasteczka w Polsce i z każdego kraju.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo miasta i miasteczka to w sumie także spore wyzwanie! Ja mam baaaaardzo mało polskich miast i w ogóle rzadko je pokazuję na blogu, jak już kiedyś zauważyłaś :D Trzymam kciuki za ich zebranie! Mam na przykład Turek, gdybyś chciała to daj mi znać na maila :)

   Usuń
 16. z Twojej listy mogłabym odhaczyć pocztówki z każdego województwa, sądzę też, że z każdego miasta wojewódzkiego także. mam również pocztówkę z Antarktydy, ale mogę odhaczyć także kartki ze wszystkich krajów Europy, bo aktualnie zostały mi już tylko 3 terytoria zależne tutaj). posiadam także kartki z Mongolii, Nepalu, Seszeli i Tybetu. na PC mam 100 kartek wysłanych i otrzymanych, niedługo będę miała pewnie 1000 na koncie, ale chwilowo jestem zablokowana, bo mam za dużo expired. jeśli chodzi o plany to mam bardzo podobne do Twoich, terytoria zależne, wszystkie kraje na świecie, UNESCO (chociaż wiem, że to niemożliwe) i wszystkie stany USA. długo drooooga przede nami, ale nie tracę nadziei :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkich miast wojewódzkich nie posiadam, bo trochę ich mi jeszcze brakuje - np. lubuskie stolice, Olsztyn, hmm... pewnie coś jeszcze. Ooo super, że już masz całą Europę! No na mnie niestety czeka Czarnogóra i coś jeszcze. Trzy terytoria to już zawsze bliżej niż dalej! Ooo Mongolia <3 chciałabym pocztówkę stamtąd, dlatego jest tak bardzo wyróżniona. Nepal już na szczęście jest i to nawet dwie kartki, które ogromnie cieszą serducho :) Zazdroszczę więc i Mongolii, i Seszeli, i Tybetu. Tybet jest mega klimatyczny ahh...
   Ooo nawet nie wiedziałam, że blokują konto za expired zbyt dużo...
   Długa droga, ale całe życie :D Z tymi obiektami UNESCO to jest faktycznie dość trudno, ale nie znaczy, że jest to niemożliwe :D Trzymam kciuki!

   Usuń
 17. Długa i ciekawa lista. W sumie jak bym miała stworzyć swoją listę marzeń, byłaby całkiem podobna, jeśli nie taka sama :) Napewno dopisałabym tu: każdego zamku na świecie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamki na świecie - to jest wyzwanie. Już zamki w Polsce i w Europie są wyzwaniem, a co dopiero na świecie! Mam nadzieję, że uda Ci się je wszystkie zebrać. Szczerze mówiąc, to nie wiem nawet ile ich jest :( ale w samej Polsce jest już sporo!

   Usuń
 18. długa lista i ambitna. życzę Ci, aby udało Ci się spełnić wszystkie te punkty, choć to będzie trudne. ja momentami zastanawiam się, czy możliwe jest zdobycie kartek ze wszystkich krajów świata... może jakby się do każdego z nich pojechało to tak, hehe.
  myślę, że gdybyś napisała post na grupie na Facebooku o tym, że szukasz pocztówek ze wszystkich stolic polskich województw, to bez problemu znaleźliby się chętni do wymiany. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie, gdy się tak ją czyta, to miejscami wydaje się mega ambitna. Ja stwierdziłam ostatnio, że chyba nie jest to możliwe... ale zbieram sobie powoli i skreślam z listy kolejne kraje, terytoria zależne. Ooo połączenie podróży i wysyłania pocztówek z każdego kraju byłoby idealną opcją :D Muszę nad tym pomyśleć haha :D
   Kiedyś miałam go opublikować właśnie, a kilka dni później zobaczyłam Twój komentarz na grupie właśnie w tej sprawie :D potem zapomniałam, a teraz to już jedynie jak będę w Polsce, to będę myślała o wymianach krajowych :)

   Usuń
 19. Wooow, ambitne plany. Powodzenia w dążeniu do celu! ❀(*´◡`*)❀

  OdpowiedzUsuń

Droga Czytelniczko/Drogi Czytelniku!

Jeśli tylko chcesz, możesz pozostawić na blogu ślad po swojej wizycie. Prywatne wiadomości bądź komentarze są jak najbardziej na miejscu :)

Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, to nie zapomnij o podzieleniu się ze mną linkiem do swojego miejsca w sieci, tak abym i ja mogła zajrzeć do Ciebie.

* komentarze obraźliwe lub niezwiązane z treścią bloga, będą usuwane

Dziękuję serdecznie za odwiedziny :)

INSTAGRAM