pocztówki
komentarzy 45

„Niewiele do szczęścia pot­rze­ba: trochę pias­ku, morza, nieba… „

Przyznawać się w tej chwili – kto z Was nie miał jeszcze okazji być nad polskim morzem? Jeśli ktoś należy do tej grupy, to życzę aby jak najszybciej udało się odhaczyć ten punkt i przespacerować nad Bałtykiem. To właśnie on jest gwiazdą dzisiejszego wpisu, a dokładniej rzecz ujmując – pocztówki, na których widnieje. Mam pięć takich typowo morskich kartek, co wcale nie jest wielkim rezultatem, ale jednak mimo wszystko do każdej z nich mam słabość. Ale jak jej nie mieć, skoro są one takie ładne?! 🙂
1. Dziękuję Krystynie!
Nasze płytkie Morze Bałtyckie charakteryzuje się dość zróżnicowanymi wybrzeżami. Z jednej strony wysokie i porośnięte roślinnością, z drugiej niskie i piaszczyste. Idealnie ukazują to widokówki, które otrzymałam od Krystyny. Raz jeszcze serdecznie za nie dziękuję!
2. Dziękuję Krystynie!
Morze jest również stosunkowo chłodne, jednak w lecie miło jest się w nim zanurzyć i ochłodzić. Niezwykle przyjemnie jest też siedzieć na plaży, pić szampana, rozmawiać i czekać na zachód słońca. Wschodu nad Bałtykiem jeszcze nie miałam okazji oglądać, niestety. Wiem, że jest to coś, co koniecznie będę musiała nadrobić! Zresztą zobaczcie sami, jak pięknie prezentują się trzy pozostałe kartki!
3. Dziękuję Arturowi!
Poniższą pocztówkę otrzymałam w ramach konkursu organizowanego przez Sylwię, której raz jeszcze dziękuję za wybór tak pięknej kartki podczas pobytu w Ustce!
4. Dziękuję Sylwii!
5. Pocztówka z antykwariatu

 


Na koniec mała ciekawostka 🙂

 

Dajcie znać, co myślicie o naszym Morzu Bałtyckim i czy mieliście okazję zobaczyć go na żywo. Jeśli tak, to koniecznie napiszcie, co podobało się Wam najbardziej! 🙂
Jeśli chodzi o moje wspomnienia z Bałtykiem, to w Top 3 znaleźć się mogą:
1. Pochłonięty przez morze klapek podczas pobytu w Jastarni (tak, wracałam z jednym klapkiem do miejsca, w którym spaliśmy).
2. Pochłonięta przez morze piłka do siatkówki podczas pobytu w Gdańsku – tak się kończy gra w morzu! (Pozdrawiam  gorąco Beatę, Przemka i Artura!).
3. Na szczęście niepochłonięte przez plażę szampany zakopane w piasku podczas pobytu w Gdańsku.
do usłyszenia!
 

informacje o Bałtyku: <klik>
źródło cytatu<klik>

Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.