pocztówki
komentarzy 30

„Każdy człowiek up­ra­wia swój ogród marzeń…”

W ostatnim głosowaniu aż 63% Waszych głosów zyskały wyspy należące do archipelagu Małych Antyli położonych na Morzu Karaibskim. Mowa tu oczywiście o Saint Vincent i Grenadynach, które są krajem wyspiarskim, a ich stolicą jest Kingstown. Co zabawne ( przynajmniej dla mnie 😀 ), ich domeną internetową jest… .wc (edit: jednak .vc, a nie .wc, dziękuję Tomaszu!).Najlepiej atuty tego państwa ukazuje ich flaga, na której pojawiają się trzy kolory:
* niebieski – symbolizuje wodę i niebo,
* żółty – odpowiednik złocistych plaż wyspy Grenadyny,
* zieleń – element nawiązujący do bujnej roślinności Saint Vincent.

Położenie geograficzne państwa.

 

Bujne palmy, pachnące przyprawy, egzotyczne rośliny z Karaibów, Indii i Chin – to wszystko zobaczyć można w ogrodzie botanicznym znajdującym się w stolicy. Jest to nie tylko miejsce ciekawe dla fanów przyrody, ale także dla osób lubiących historię, gdyż jest to jeden z najstarszych tego typu obiektów w tej części świata (działa od 1765 roku) i podobno najstarszy na półkuli zachodniej. Hodują tam również dwa gatunki papug, których nie spotkamy już nigdzie indziej na świecie!
Thank you Shairee!

 

Podoba mi się to, że znaczki również są roślinne i idealnie pasują do pocztówki!
Dajcie mi znać, co myślicie o tej kartce 🙂

 

P.S. Była to wymiana przez FB z dziewczyną mieszkającą na wyspach.
Mam do Was pytanie, a zarazem prośbę – czy moglibyście w komentarzach wpisać swoje daty urodzin? Wielu z Was już miało swoje urodziny, a ja ciągle dowiaduję się o tym po fakcie, więc chciałabym tym razem wiedzieć wcześniej i gdzieś sobie zapisać w kalendarzu, bo nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać! 🙂

 

do usłyszenia!
Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.