pocztówki
komentarzy 25

„Choć zaz­drość jest tak niechwa­leb­na war­to się do niej przyznawać „

Pewnego lipcowego dnia pozazdrościłam Agacie pewnej pocztówki. Pamiętam, że pomyślałam wtedy: „Dlaczego moi znajomi nie wybierają się do takich miejsc?!„. No i masz babo placek! Wygadałam. Przewidziałam. Jakiś czas temu zadzwonił do mnie Artur i zapytał: „Czy wiesz, że Piotrek jedzie do Kosowa, a ty nie masz stamtąd chyba pocztówki?„. No i się zaczęło! Oczywiście napisałam wiadomość do tej osoby i jak zobaczyłam na ekranie „OK, jasna sprawa” to myślałam, że wyskoczę poza naszą orbitę. Wtedy zaczęłam się też na zapas martwić, czy ta kartka na pewno do mnie trafi, nikt jej po drodze nie zgubi, nie ukradnie, nie przeżuje i nie połknie. Na szczęście się tak nie stało i bardzo szybko trafiła ona do mojej skrzynki.

 

Oczywiście w tym miejscu po raz kolejny meeeega podziękowania dla Piotrka! 🙂
Prisztina, czyli miasto uznawane za stolicę Kosowa jest największym w tym prawie, że najmłodszym państwie na świecie (którego oczywiście nie uznają niektóre kraje, ale to pewnie kojarzycie z lekcji geografii/historii). Liczy ona ponad pół miliona osób. Najbardziej rozpoznawalną częścią miasta jest chyba Bulwar Matki Teresy, na którym oczywiście zlokalizowane są różnego typu usługi i atrakcje dla turystów i lokalnych mieszkańców.
Byliście w Kosowie?
Marzy się Wam wyjazd do Prisztiny?
Czy macie pocztówkę, która prezentuje Kosowo?
Dajcie mi koniecznie znać w komentarzach!do usłyszenia!

Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.