pocztówki
komentarzy 28

„Sun of Jamaica…”

Głupio się przyznać, ale tę przesyłkę dostałam jakoś na początku tego roku… Oprócz pocztówki, którą zobaczycie poniżej, znalazłam w kopercie także dość długi list, herbatkę Lipton oraz monety. Nie mam jednak możliwości zrobienia im teraz zdjęcia, dlatego jak tylko nadrobię zaległości, to uzupełnię wpis także o te drobiazgi.

 

Jamajka to wyspiarskie państwo położone w Ameryce Środkowej, na Morzu Karaibskim. Kraj jest mniejszy około 28 razy od Polski. Jego stolica, czyli Kingston jest zarówno kulturalnym, jak i handlowo – finansowym sercem wyspy. To podobno również jedyne miasto uznawane przez mieszańców.
Z czym mnie kojarzy się Jamajka? Na pewno na wyróżnienie zasługuje Usain Bolt, który biega z prędkością światła. Po drugie Bob Marley, który śpiewem do tej pory rozgrzewa mieszkańców. Jego piosenka „One Love” to według niektórych nieoficjalny hymn wyspy. Sama muzyka reggae, a także obecna tam marihuana stwarzają niewątpliwie dość specyficzną atmosferę…
To państwo słynie także z jednej z najlepszych na świecie kaw, tak zwanej Blue Mountain (za jej pół kilo zapłacimy prawie 400 zł!).

 

Dajcie mi koniecznie znać, co myślicie o tej pocztówce; z czym kojarzy się Wam Jamajka oraz czy macie stamtąd pocztówkę 🙂
do usłyszenia! 

* cytat znajdziecie <tutaj>

Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.