pocztówki
komentarze 42

Kobieta z plemienia Anuak

Z lekkim poślizgiem o jeden dzień, ale już jestem i mam dla Was pocztówkę z kraju, który wybraliście w głosowaniu. Jest nim oczywiście Etiopia, czyli siódme afrykańskie państwo w mojej kolekcji! Afrykę to jednak wypełnia się bardzo powoli… A Wy ile krajów z tego kontynentu posiadacie w swoich zbiorach? 🙂

Jestem ciekawa, czy Wy też w pewien sposób ryzykujecie i postępujecie tak jak ja? O co mi chodzi? Już wyjaśniam w jaki sposób pocztówka z Etiopii trafiła w moje ręce…

Podczas przeglądania https://www.postcrossing.com/ w celu znalezienia kogoś do wymiany, trafiam niekiedy na profile osób, które mają w opisie wpisany także swój adres. Często mają one zaznaczoną opcję „Yes” jeśli chodzi o swapy, jednak wyraźne zaznaczają, że nie odpowiadają na wysłane wiadomości, a jedynie biorą pod uwagę wymianę z osobami, które jako pierwsze wyślą im kartkę na wskazany adres i podadzą na pocztówce także adres zwrotny. No cóż, właśnie w taki sposób zdobyłam między innymi tę pocztówkę. Dlaczego między innymi? Bo otrzymałam w taki sposób także kartki z: Wenezueli <klik> i Słowacji <klik>. W każdym z tych trzech przykładów był to dla mnie nowy kraj, więc moja radość w takich przypadkach jest jeszcze większa niż w przypadku zwyczajnych, umówionych i dopracowanych swapów. Jasne, ryzykuję tutaj między innymi to, że widokówka nie dojdzie, że ktoś oleje moją pocztówką i nic nie odeśle w zamian pomimo napisania na swoim profilu zupełnie czegoś innego, albo że ktoś w tym czasie przestanie się już logować i oleje Postcrossing. Ale z drugiej strony, mogę kogoś zaskoczyć, wywołać uśmiech na jego twarzy, no i zdobyć kartkę z nowego miejsca na naszej planecie.
mam nadzieję, że nie zablokują mi konta za wrzucanie takich pocztówek… 😉
Na pocztówce widać tradycyjną młodą żonę z jednego z etiopskich plemion, która ma na sobie biżuterię z kości słoniowej oraz włosie z żyrafy. W Etiopii jest naprawdę wiele grup charakteryzujących się zarówno bardzo odmiennym wyglądem, ale z drugiej strony podobnymi zwyczajami, dlatego ciężko byłoby mi przyporządkować tę kobietę do jednej z nich. Na szczęście z pomocą przyszła pocztówka, która wyraźnie wskazuje na przynależność do plemienia Anuak. Zamieszkują oni przede wszystkim zachodnią część kraju, w rejonie Gambela. Są pasterzami i rolnikami, co wyróżnia ich od pozostałych grup etnicznych. Jeśli chcecie poczytać o innych ludach zamieszkujących to państwo to zapraszam <tutaj>.
Koniecznie dajcie znać, co myślicie o tej pocztówce 😉
do usłyszenia!
Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.