pocztówki
komentarzy 21

W rolach głównych: Malibu i Rihanna

Uwielbiam otrzymywać pocztówki z wysp! Szczególnie tych mniejszych, szczególnie tych z rajskimi plażami, na które tak bardzo lubię spoglądać. Za każdym razem gdy widzę piękną, przejrzystą wodę to wiem, że jak nie przepadam za plażowaniem, tak pewnie tam odnalazłabym się jak rybka w wodzie. Dodajmy jeszcze do tego palmy i cieplutki piasek i będzie wręcz idealnie. To jest po prostu taka egzotyka, o której aż mi trudno marzyć, bo przeglądając oferty lotów czy zorganizowanych wycieczek w takie miejsca, dech mi zapiera… Nie widok, a cena.
Pocztówkę, którą otrzymałam od Moniki, wygrałam w organizowanym przez nią konkursie. Jak zobaczyłam wyniki to o mało nie spadłam z krzesła! Serio! Jakiś czas temu wysłałam bowiem wiadomość do Moniki, nie wiedząc nawet że ona to ona i pytając o wymianę kartek. Niestety nie otrzymałam odpowiedzi, bo i tak z góry skazałam tę próbę za nieudaną, rozumiejąc że Monika ma pewnie mnóstwo pocztówek z Polski, a mieszkając w takim kraju, na pewno dziennie dostaje co najmniej kilka maili. Możecie więc wyobrazić sobie jak cieszyłam się na kartkę z tego miejsca, a jednocześnie obawiałam się, że może ona zaginąć w oceanie, na poczcie, czy w rękach jakiegoś listonosza. Różnie bywa, ale w każdym razie kartka dotarła do mnie naprawdę szybko i bez żadnych problemów. Poza tym miałam ją już wcześniej w ulubionych na PC, a nawet zapisaną na komputerze, więc radość była podwójna.
źródło
Barbados, bo o tym magicznym miejscu mowa, to państwo położone w Ameryce Środkowej (fragment mapki powyżej), które jest mniejsze od Polski aż… 730 razy! Informacja dla ciepłolubnych: na wyspie jest ponad 3 000 słonecznych godzin w ciągu roku! Wyobrażacie to sobie?! Podobno ani razu nie zanotowano tam ujemnej temperatury… Chyba większość z Was kojarzy Rihannę, prawda? Otóż ta piosenkarka pochodzi właśnie z Barbadosu, a żeby było zabawniej to 21 lutego jest dniem wolnym od pracy, ponieważ jest to… Dzień Rihanny! Oczywiście jest ona także ambasadorką Barbadosu, więc musi promować go poza granicami kraju, czego przykładem jest poniższy filmik.

 

Może kojarzycie także Malibu? Historia tego trunku rozpoczęła się bowiem właśnie na Barbadosie. Ten kokosowy alkohol znany jest już praktycznie na całym świecie, dzięki czemu wyspa również zyskała ogromnie na znaczeniu. Jeszcze nie piłam, aczkolwiek akurat w tym roku wspólnie z koleżanką (Beti, pozdrawiam Cię serdecznie!) otrzymałyśmy urodzinowy prezent w postaci butelki Malibu, więc zapewne niedługo będziemy go próbowały 😉

 

Czy Wam Barbados kojarzy się z czymś szczególnym,
czy jednak nie słyszeliście o nim wcześniej? 🙂
do usłyszenia!
Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.