muzyka
komentarzy 19

Muzyczny ciąg wrażeń #2

No po prostu muszę się tym z Wami podzielić. Muszę. Już. Teraz. Kilkoro moich znajomych poznało Ją dzięki mnie i również polubili tę niezwykłą dziewczynę, dlatego teraz czas na Was! Mam nadzieję, że choć część osób o Niej słyszała wcześniej, natomiast druga część będzie miała okazję usłyszeć Jej piosenki w tym poście. Jeśli pamiętacie pierwszy wpis z tej muzycznej serii, to tym razem będzie podobnie. Kilka utworów, jednak następuje mała zmiana, ponieważ wykonuje je jedna piosenkarka. Moje małe ubiegłoroczne odkrycie, które obecnie towarzyszy mi prawie każdego dnia i które wręcz uwielbiam i za każdym razem gdy słucham Jej piosenek, po prostu mogę zamknąć oczy i się zatracić. Nie przepadam za coverami, jednak w tym przypadku jest zupełnie inaczej i mogę ich słuchać wciąż i wciąż…
O kim mowa? O młodej, brytyjskiej piosenkarce, która nie tylko śpiewa, ale także gra i tworzy utwory. Jak już wspomniałam, nie znam się na gatunkach muzycznych, jednak jej piosenki kręcą się chyba w okolicy popu i dance popu (czy jak to zwał). Na rynku muzycznym pojawiła się jakieś pięć lat temu, jednak po raz pierwszy usłyszałam ją rok temu i od tego momentu jestem jej wierną fanką, serio! To, co ta dziewczyna robi swoim głosem mnie osobiście powala na kolana! Jestem pełna szacunku dla Jej skromnej osoby i życzę Jej samych sukcesów. Chętnie przeszłabym się na Jej koncert (pewnie nie prędko będzie on w Polsce, niestety). Koniec tego owijania w bawełnę. Czas przedstawić Wam moją ulubienicę, czyli Jasmine Thompson!
Chyba nie podałam Wam najważniejszej informacji… Mianowicie, ta dziewczyna ma 15 lat (rocznik 2000)!!! Kiedy przeczytałam tę informację nie mogłam w to uwierzyć i do tej pory pamiętam, że wszystkim o tym mówiłam (w sumie do tej pory mówię, bo nie każdy znajomy o tym wie) 😉 Jestem ciekawa jak Wy zareagujecie na tę wiadomość po przesłuchaniu utworów, które tutaj zamieszczę.
Zacznę może od piosenki, od której wszystko się zaczęło, od której zrodziło się moje zainteresowanie tą dziewczyną i jej wielkiego i czystego głosu, czyli…
 
Robin Schulz & Jasmine Thompson Sun goes down” 
Nie dość, że sam teledysk jest taki zwyczajny i po prostu wpadł mi w oko, to jeszcze to wykonanie! Całość sprawiła, że wręcz katowałam siebie i swoich sąsiadów tym utworem 😉 Cieszę się, że wykonawcy, którzy z Nią współpracują wydobywają z Jej głosu to co najlepsze.
Felix Jaehn & Jasmine Thompson „Ain’t nobody (Loves me better)
Hit moich tegorocznych wakacji! Proszę, nie mówcie, że choć raz nie słyszeliście gdzieś tej właśnie piosenki! Chyba tego nie zniosę, ponieważ ona leci chyba wszędzie! Urzekła mnie od pierwszej nuty, a jej teledysk tylko potwierdził moje uczucia. No i jeszcze ten przystojniak na desce! 😉 I widoki na miasto z góry (jeśli się nie mylę to chyba Barcelona)!
Jej samodzielna piosenka także bardzo przypadła mi do gustu. Zarówno wersja akustyczna, jak i ta, którą wrzucam na bloga. W teledysku pojawiło się wiele interesujących przejść, zatrzymań i rozwiązań (na przykład te z lustrem), co sprawiło, że chętnie się go również ogląda. Kawałek tej piosenki wrzucałam kiedyś na IG, więc może część z Was już go poznała 🙂 Aaa i jeszcze zapomniałam dodać, że uwielbiam to, że w tym utworze pojawia się połączenie języka angielskiego z językiem francuskim!
Jasmine Thompson „Adore
Zostawiam Wam jeszcze kilka utworów wykonywanych przez Jasmine. Każdy z nich zachwyca na swój sposób. Można zamknąć oczy i odlecieć… Polecam 😉
Jasmine Thompson „Drop your guard

Cover by Jasmine Thompson (Wiz Khalifa & Charlie Puth) „See you again
Cover by Jasmine Thompson (Hozier) „Take me to church
Cover by Jasmine Thompson (Zara Larsson) „Uncover
Jeśli chcecie poznać nieco bliżej Jasmine, to polecam obejrzeć filmik, w którym odpowiada na pytania:
Koniecznie dajcie znać, czy znacie Jasmine Thompson oraz co sądzicie o tej piosenkarce 🙂
do usłyszenia!
Filed under: muzyka

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.