pocztówki
komentarzy 20

Postcartia ;)

Z czym kojarzy się Wam postcartia? Pewnie większości z Was z niczym konkretnym. Niektórzy mogę kojarzyć tę nazwę, bo sami posiadają pocztówkę/i z tej właśnie serii. Przeglądając inne blogi natrafiłam na kilka innych niż te, które chcę dzisiaj pokazać. W sumie mam dość mało pocztówek z Białorusi. Ze stolicy tego kraju raptem trzy. Jedną z nich już pokazywałam na blogu, ale niestety widok na brzydki hotel nie powalał. To właśnie dlatego zobaczycie dwie kolejne kartki. Obie otrzymałam w ramach PC, ponieważ nigdy nie wymieniałam się z nikim mieszkającym u naszych wschodnich sąsiadów. Pocztówki są przejrzyste, z pojedynczym widokiem, nazwą miasta i podpisem co się na nich znajduje, dlatego ta seria przypadła mi do gustu 😉
Biblioteka Narodowa (widoczna na pierwszej z pocztówek) ma ciekawy kształt i ładną lokalizację. Aż chciałoby się tam czytać książki! 😉 Otrzymałam ją od Olgi, która pół pocztówki wypisała w języku polskim, bo jej dziadkowie są Polakami. Generalnie dziewczyna poradziła sobie z naszym językiem i dało się ją bez problemu zrozumieć mimo, że nie używała „ę, ą, ń, itd.”.
https://www.postcrossing.com/postcards/BY-1419172

 

Druga pocztówka prezentuje pomnik upamiętniający wyzwolenie Białorusi w 1944 roku. Jeśli dobrze kojarzę była to moja pierwsza i chyba ostatnia kartka z wydrukowaną wiadomością. Co ciekawe adres jest wypisany ręcznie, natomiast reszta pewnie była przyklejana hurtowo do wszystkich adresatów… Plusem tej przesyłki jest na pewno uroczy znaczek, na moje oko to fragment z jakieś bajki 😉 Aaa i jeszcze cytat:
„Let your smile change the world,
don’t let the world change your smile!”
 
Swoją drogą, wspominałam Wam, że bardzo lubię cytaty na pocztówkach? 🙂
https://www.postcrossing.com/postcards/BY-1380712

 

do usłyszenia!
Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.