pocztówki
komentarzy 21

Luzzu, czyli kolory Malty ;)

Za oknem słonecznie i bardzo ciepło, dlatego z czystym sumieniem mogę Wam pokazać widokówki , z których aż emanuje pogoda jaką obecnie mamy w Polsce. To moja trzecia pocztówka z tej malowniczej wyspy (a w sumie to wysp). Pierwszą możecie zobaczyć <tutaj>. Każda kolejna kartka podoba mi się coraz bardziej. A Wam? 😉 W sumie nigdy wcześniej Malta nie interesowała mnie jako miejsce, do którego mogłabym się wybrać. Dzięki pocztówkom zaczynam się przekonywać do tego państewka 😉 Zresztą sami tylko spójrzcie!
Uwielbiam koty, dlatego klimat na tej pocztówce przypadł mi do gustu. Ta kontrastowa łódka, która jest bardzo charakterystyczna dla tego rejonu sprawia, że dla mnie wszystko idealnie się ze sobą komponuje. Luzzu to właśnie te barwne łódki, na których rybacy łowią ryby. Napis na pocztówce informuje, że ten pręgowany kocur czeka na połów. Nawet nadawczyni napisała, że koty na wyspie pojawiają się najczęściej tam, gdzie kręcą się osoby zajmujące się połowem ryb. To ewidentnie nie jest zbieg okoliczności 😉
więcej informacji na temat Luzzu znajdziecie <tutaj>
Druga pocztówka pokazuje uroki Archipelagu Maltańskiego. Lazurowe Okno, które znajduje się w centralnej części kartki, mogliście zobaczyć w pierwszym poście dotyczącym Malty. Kartkę otrzymałam od znajomej, która miała okazję tam przebywać.
 
Serdecznie dziękuję Dominice! 🙂
Już pewnie zauważyliście, że znów nie miałam szczęścia i znaczki z Malty nie mają datownika.
 
Czy macie pocztówki z tej wyspy?
No i czy są ostemplowane? 😉
Może ktoś z Was miał okazję być na Malcie lub innej wysepce z tego archipelagu?
Dajcie znać, jak się Wam podobało 🙂
Cieszcie się słońcem 🙂
do usłyszenia!
Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.