pocztówki
komentarzy 13

Ulica zatrzymana w czasie ;)

Sanxia Old Street to ulica zlokalizowana w New Taipei City, której długość wynosi 200 metrów. Jak napisała Chuan H. jest to miejsce, w którym czas się zatrzymał. Kiedyś, w budynkach mieszczących się przy tej ulicy, znajdowały się głównie zakłady pogrzebowe. Wiele z nich oferowało towary z wyższej półki, czyli na przykład trumny z drzew tropikalnych. Starsi mieszkańcy do tej pory opowiadają historie o duchach przodków, które wędrują po zakamarkach tej ulicy.Jako najdłuższa ulica w północnej części kraju, została oddana do odnowienia i dzięki temu w 2007 roku mieszkańcy i turyści mogli przespacerować się wśród pięknie oświetlonych budynków, po równej nawierzchni. Ulica pamięta czasy kolonializmu japońskiego, dzięki czemu jest także dość zabytkowa. Łukowe korytarze, wszechobecna czerwona cegła, drewniane belki i rzeźby sprawiają, że miejsce staje się bardzo klimatyczne.

Obecnie jest to typowo turystyczna ulica, przy której mieszczą się różne lokale o bogatej ofercie. Jeśli więc ktoś z Was będzie w tym mieście, a będzie chciał zjeść jakieś tajwańskie smakołyki, kupić pocztówki lub magnesy, albo pilnie będzie potrzebował fryzjera, to niech uda się właśnie tam 😉
off
Nie dość, że widok na ulicę jest cudowny, to jeszcze na znaczku pojawiła się… lawenda wąskolistna! <3
To chyba mój pierwszy lawendowy znaczek 😉do usłyszenia! 😉
Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.