pocztówki
komentarzy 15

Hiszpańskie miasto na włoskiej wyspie ;)

Sardynia to wyspa zlokalizowana na Morzu Śródziemnym, na zachód od Włoch i na południe od francuskiej Korsyki. Wyspa wchodzi w skład administracyjny Włoch. Stolicą jest Cagliari leżące w jej południowej części.

Położenie Sardynii <źródło>

Alghero to miasto położone w północno – zachodniej części wyspy. Słynie ono z przepięknej architektury, określanej mianem „gotyku katalońskiego”, co ewidentnie wskazuje na związek z Hiszpanią. W przeszłości bowiem na tym terenie mieszkali Katalończycy, co nadal widoczne jest także w lokalnej kuchni, zwyczajach czy języku. Kościoły to budowle, które zdecydowanie dominują w mieście, a najlepszy widok na nie znajduje się od strony nadmorskiej promenady. To właśnie stamtąd widoczne są także dawne mury miejskie, które podobno robią wrażenie na turystach. Uliczki (szczególnie te na uboczu) wyłożone są bardzo często kocimi łbami, co dodaje im uroku. Dodatkowo można tam zobaczyć chodzące własnymi drogami koty czy pranie wiszące na żelaznych balkonach. Wydaje mi się, że świetnie odnalazłabym się właśnie na tym starym mieście, które nadal pozostaje tradycyjne i warte uwagi 😉 Może ktoś z Was miał okazję odwiedzić Sardynię?

 

 

do usłyszenia! 😉
Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.