pocztówki
komentarzy 21

Gobustańska sztuka naskalna ;)

Jak zwykle mam spore opóźnienia w pokazywaniu pocztówek (pewnie jak większość z Was), więc nikogo nie zdziwi, że tę otrzymałam już na początku roku. Mimo, że na karce nie ma żadnego napisu co prezentuje, to i tak ją lubię, bo dzięki niej zyskałam kolejny nowy kraj do kolekcji. Patrząc na sam obrazek raczej nie można zgadnąć skąd do mnie przyleciała, jednak jak tylko odwróci się ją na drugą stronę to zobaczyć można zabawny znaczek z nazwą państwa.

 

Azerbejdżan, bo o nim mowa, przedstawił mi na pocztówce pewien chłopak mieszkający w stolicy kraju, czyli w Baku. Jak na faceta, to ma świetny i bardzo czytelny charakter pisma! 🙂 Wiedząc, że przepadam za kartkami prezentującymi obiekty wpisane na listę UNESCO, wysłał mi ten oto widok. Dowiedziałam się, że Gobustan (takie miasto) nazywany jest „muzeum pod niebem„. Dlaczego? Wytłumaczenie jest na szczęście dość proste. Chodzi o to, że w okolicy tego miasta znajduje się park narodowy, w którym mieszczą się ryty naskalne z VIII-II wieku p.n.e. Płaskowyże pokryte skalnymi głazami robią na pewno wrażenie, no i pokazują spory kawał historii tej części świata.
Czy Wy macie już pocztówkę z Azerbejdżanu? 😉
Może sami mieliście okazję tam być 
lub
ten kraj jest na Waszych podróżniczych listach marzeń? 😉
 
do usłyszenia!
Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.