pocztówki
komentarzy 19

TCI, czyli raj na ziemi ;)

Zacznę od tego, że nawet nie za bardzo wiem, co powinnam napisać w tym poście. Chodzi o to, że dawno żadna kartka nie dostarczyła mi tylu emocji. Zdziwienie? Radość? Wzruszenie? W pewnym stopniu również! Jesteście ciekawi, która pocztówka zapewniła mi takie niezapomniane momenty? To zapraszam do dalszego czytania 😉
Jakiś czas temu, jak co dzień, zajrzałam do skrzynki i znalazłam tam plik kartek, a wśród nich rzucające się w oczy ID z USA. Patrzę na przód kartki, a tam zupełnie inna nazwa wysp, które ze Stanami Zjednoczonymi zbyt wiele wspólnego nie mają. Pomyślałam: „Co jest grane?”. Przeszłam więc do czytania wiadomości od nadawcy i wtedy sytuacja zaczęła mi się rozjaśniać. Mianowicie okazało się, że Denise pochodzi z Nowego Jorku (stąd takie a nie inne ID) i wylosowała mój adres przed swoim urlopem. Postanowiła zrobić mi niespodziankę (w 100% się udała!) i wysłać do mnie coś z miejsca, w którym go spędzi. To właśnie w taki sposób trafiła do mnie chyba największa perełka! Przedstawiam Wam:
~Turks i Caicos!~
 
Co to w ogóle jest? Gdzie się znajduje? Ile tam mieszka osób? Jeśli znacie odpowiedzi na te pytania, to możecie się pochwalić dużą wiedzą geograficzną, bo zapewniam Was, że nie każdy wie takie rzeczy 😉 Krótko wyjaśnię co, gdzie i jak. Zaczynajmy! Turks i Caicos (skrót TCI) to terytorium zależne Wielkiej Brytanii. Wyspy znajdują się w Ameryce Środkowej, na Oceanie Atlantyckim, mniej więcej na południowy – wschód od amerykańskiej Florydy. Oto dokładniejsza mapka:
Prawie 450 km2 powierzchni, około 25 tysięcy mieszkańców i uwaga! ZERO osób zarejestrowanych na PC! Kurde, to był dla mnie największy szok! Posiadam pocztówkę z miejsca, z którego nikt oficjalnie kartek nie wysyła! To nawet na Antarktydzie przez pewien czas działała jedna osoba! Czy Wy też macie takie perełki w kolekcjach? Szczerze mówiąc, jest to także najbardziej egzotyczna pocztówka jaką do tej pory otrzymałam! Ten widok… niby niewiele się dzieje, ale wzrok zawieszam na niej stanowczo za długo. Nie dość, że woda przejrzysta, to jeszcze chmury i moja ukochana biała ramka. Pocztówka marzenie, idealna! 🙂 A Wy co o niej sądzicie?
Naprawdę raj na ziemi. Przeglądając zdjęcia z tej części świata o mało nie zeszłam na zawał, bo ten biały piasek, błękitna woda, roślinność, rafy koralowe, możliwość pływania w takim otoczeniu. WOW!!! To chyba jedyne słówko, które wyraża mój stan umysłu kiedy patrzę na pocztówkę i przeglądam Internet 😉
Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.