pocztówki
komentarzy 16

„Podniebne kolumny” ;)

Czy mówi Wam coś nazwa: Meteory? Jeśli nie, to może podpowiedzią będzie fakt, że w języku greckim oznacza to „klasztory zawieszone w niebie”. O co więc chodzi? Meteory (lub Meteora) to kompleks skał znajdujący się w środkowej części Grecji, który znany jest głównie z malowniczo położonych na nich klasztorów prawosławnych (monastyrów).
Początkowo mnisi mieszkający w tych klasztorach wciągali wszelkie potrzebne rzeczy na linach. Z czasem jednak turystyka opanowała ten teren i część klasztorów udostępniono zwiedzającym. Wiadomo, jeśli coś przyciąga turystów, to powstają tam liczne ułatwienia, takie jak pomosty czy schody. To pociągnęło za sobą również umieszczenie tego terenu na liście UNESCO. Chyba nikogo to nie dziwi, bo obie pocztówki pokazują, że to jest naprawdę niesamowite miejsce!

 

Zwiedzając klasztory trzeba pamiętać o zasłonięciu ramion oraz kolan, ale gdyby ktoś jednak o tym zapomniał, to można otrzymać specjalny strój przy wejściu do budynku. Może ktoś z Was miał okazję widzieć na żywo to piękne miejsce? Chętnie przeczytałabym o Waszych wrażeniach!Dodam jeszcze, że obie pocztówki kupiłam w antykwariacie, nie są w ogóle zniszczone i nadal pozostają niewypisane, ale mimo wszystko mam do nich słabość 😉

 

do usłyszenia!
Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.