Miasto na siedmiu wzgórzach ;)

Dawno nie pokazywałam nic z polskich widokówek, a w sumie w moim pudełku trochę ich jest, więc może wypadałoby od czasu do czasu coś pokazać ;) Dzisiaj wybór padł na miasto w południowo - wschodniej części naszego kraju, czyli położony na siedmiu wzgórzach Przemyśl.

Pierwszą pocztówkę otrzymałam w tamtym roku od pani Doroty w ramach akcji Letnie Słanie Kartek, o której wspominałam <tutaj>.  Kartka prezentuje piękną panoramę Starego Miasta z Wieży Zegarowej. Nadawczyni poleca mi wejście na Kopiec Tatarski gdybym tylko zawitała do Przemyśla. Nie miałam okazji być w tej części Polski, wkrótce jednak może się to zmienić. Jednak na pisanie o tym jeszcze przyjdzie czas przy okazji bardziej podróżniczego wpisu ;) 


Druga pocztówka to wygrana w Kwietniowej Rozdawajce u Weroniki. Kartka prezentuje rynek wraz z barokowo - klasycystycznym kościołem Franciszkanów św. Marii Magdaleny z XVIII wieku oraz piękne kamienice z XVI-XVII wieku (Stamszewiczowska, pigulińska i Adrianowska). W sumie to sama napisałam nadawczyni, że gdyby tylko spotkała tą właśnie kartkę, to bardzo chętnie ją przygarnę, bo to kolejny ładny, pojedynczy widok na to miasto ;)


Nadawczyniom raz jeszcze dziękuję za kartki! :)
na dziś to koniec...
do usłyszenia! ;)

Share this:

11 komentarzy :

 1. Piękne kartki. Ja w tej chwili oczekuję pocztówki też właśnie z Przemyśla. :) Bardzo podoba mi się to miasto i chciałabym je kiedyś zobaczyć na żywo. Niestety, nie miałam okazji nawet być w tamtych rejonach - nigdy jeszcze nie odwiedziłam wschodniej Polski. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podobno Przemyśl zaliczany jest do najpiękniejszych miast w Polsce. Obie pocztówki bardzo ładne. Także mam w swojej kolekcji 2 pocztówki z tego miasta, ale inne.

  OdpowiedzUsuń
 3. ooo a Gniezno też ma tytuł Miasta Siedmiu Wzgórz! Niestety to czuć, kiedy chodzi się po mieście ;) Pocztówki z Przemyśla posiadam dwie i się w tym miejscu zakochałam :D

  OdpowiedzUsuń
 4. oj, tęskni mi się za Przemyślem, tęskni. żałuję, że odkąd przeprowadziłam się na północ Polski nie mogę bywać tam tak często jak kiedyś. dobrze, że mogę go sobie pooglądać na kartkach :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie byłam nigdy w Przemyślu. Piękna kartka!

  OdpowiedzUsuń
 6. Czyżbyś wybierała się do Przemyśla? Jeśli tak, to nie zapomnij odwiedzić zamku w Krasiczynie i Arboretum w Bolestraszycach :)

  OdpowiedzUsuń
 7. śliczne kartki, z chęcią bym się tam wybrała :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przemyśl to piękne miasto. Mieszkałam tam, to wiem :)

  OdpowiedzUsuń
 9. nigdy nie byłam w tym mieście, ale mam stamtąd kilka pocztówek, od Weroniki również! :)
  też zauważyłam, że sporo u mnie kartek z Polski, nawet przestały mi się mieścić w dwóch dużych kopertach, więc przerzuciłam je do koszulek.

  OdpowiedzUsuń
 10. Po tych wszystkich egzotycznych wyprawach, polski akcent :D

  Pozdrawiam
  http://dookola-swiata-w-jeden-dzien.blogspot.ch/

  OdpowiedzUsuń
 11. Miło wiedzieć, że polska odskocznia przypadła Wam do gustu i że post osiągnął tak dużą liczbę wyświetleń, dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń

 
Copyright © Kinga On Tour. Designed by OddThemes