pocztówki
komentarzy 17

Mam i ja! ;)

Pod względem zajmowanej powierzchni jest to najmniejsze państwo na świecie. Z drugiej strony jest to jedno z najświętszych miejsc związanych z chrześcijaństwem, więc stanowi cel licznych pielgrzymek (rowerowych, autokarowych czy pieszych). Jest to również nie lada gratka dla wielbicieli sztuki, zakochanych w detalach. Wielkie nazwiska takie jak: Rafael czy Michał Anioł nie są obce osobom, które przyjeżdżają do tego państwa – miasta.
Już pewnie słyszeliście o akcji p. Moniki, która na FB zaproponowała, że wyśle pocztówki ze swojej podróży osobom, które wpłacą na jej konto drobną kwotę na znaczek. Najfajniejsze było to, że nadawczyni wybierała się do Watykanu, z którego jeszcze kartki nie miałam! Oczywiście skorzystałam z okazji i po jakimś czasie dotarła do mnie piękna, majestatyczna Bazylika św. Piotra i miłe pozdrowienia od p. Moniki.

 

 

Braliście udział w akcji organizowanej przez p. Monikę? 
Może otrzymaliście lub kupiliście pocztówki przy innej okazji?
A może ktoś z Was miał okazję być tam osobiście? 😉
Gdyby kogoś z Was interesowała dokładna historia powstania tej budowli lub jej opis, to zachęcam do zajrzenia <tutaj>.
Pani Monice dziękuję za pocztówkę! 🙂
do usłyszenia!
Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.