Mam i ja! ;)

Pod względem zajmowanej powierzchni jest to najmniejsze państwo na świecie. Z drugiej strony jest to jedno z najświętszych miejsc związanych z chrześcijaństwem, więc stanowi cel licznych pielgrzymek (rowerowych, autokarowych czy pieszych). Jest to również nie lada gratka dla wielbicieli sztuki, zakochanych w detalach. Wielkie nazwiska takie jak: Rafael czy Michał Anioł nie są obce osobom, które przyjeżdżają do tego państwa - miasta.

Już pewnie słyszeliście o akcji p. Moniki, która na FB zaproponowała, że wyśle pocztówki ze swojej podróży osobom, które wpłacą na jej konto drobną kwotę na znaczek. Najfajniejsze było to, że nadawczyni wybierała się do Watykanu, z którego jeszcze kartki nie miałam! Oczywiście skorzystałam z okazji i po jakimś czasie dotarła do mnie piękna, majestatyczna Bazylika św. Piotra i miłe pozdrowienia od p. Moniki.Braliście udział w akcji organizowanej przez p. Monikę? 
Może otrzymaliście lub kupiliście pocztówki przy innej okazji?
A może ktoś z Was miał okazję być tam osobiście? ;)

Gdyby kogoś z Was interesowała dokładna historia powstania tej budowli lub jej opis, to zachęcam do zajrzenia <tutaj>.

Pani Monice dziękuję za pocztówkę! :)
do usłyszenia!

18 komentarzy:

 1. Też skorzystałam z tej akcji. Do mnie dotarł papież Franciszek :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję pocztówki z nowego kraju! Z Watykanu mam tylko znaczek pocztowy Mortvos Sepelire.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękna pocztówka! Nie posiadam jeszcze pocztówki z Watykanu, a szkoda. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja z Watykanu pocztówki jeszcze nie posiadam, a szkoda, bo uwielbiam to Państwo/Miasto jak już wspomniałaś ze względu na wielkie nazwiska, szczególnie uwielbianego przeze mnie Rafaela :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję zdobycia Watykanu! O p. Monice pierwszy raz słyszę, więc nie brałam udziału w tej akcji. Pocztówki z Watykanu także nie posiadam i w Watykanie również nie byłam. Kiedyś bardzo chciałam tam pojechać, teraz ciągnie mnie w ogóle w inne strony.

  OdpowiedzUsuń
 6. Również brałam udział w tej akcji;)
  Co prawda w mojej kolekcji była już pocztówka z Watykanu,ale nie była stamtąd wysłana tylko sama se ją przywiozłam;) chciałam mieć ostemplowaną ;-)
  Byłam we Włoszech dwa razy, dwa razy w Rymie i dwa razy w Watykanie ;)
  Widziałam Bazylikę św.Piotra w dzień i w nocy! ;-) w rzeczywistości robi wrażenie;-)
  Warto było stać w kolejce za grobem naszego papieża ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie słyszałam o tej akcji, ale nawet gdybym wiedziała że coś takiego jest, raczej nie brałabym w niej udziału. Mam już pocztówkę z Watykanu, ze znaczkiem i datownikiem watykańskim :) Chciałbym kiedyś odwiedzić to miejsce :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękna pocztówka. Zawsze gdy widzę takie budowle czuję się jakbym przeniosła się w czasie. :) Cudowne uczucie.
  Niestety nie słyszałam o tej akcji. Uwielbiam gdy ludzie wychodzą z taką inicjatywą. Mam 1 pocztówkę z Watykanu, ale nigdy tam nie byłam. I jakoś mnie nie ciągnie.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie brałem udziału w tej akcji. Musiałem to przeoczyć. Trochę szkoda, ponieważ nie posiadam jeszcze kartki z Watykanu. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetna pocztówka i gratuluję :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Tez swego czasu obdarowalam rodzine i przyjaciol pocztowkami z Watykanu :D

  Pozdrawiam
  http://dookola-swiata-w-jeden-dzien.blogspot.ch/

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie wiedziałam, że taką pocztówkę można również zdobyć. Gratuluję!

  OdpowiedzUsuń
 13. Szkoda że przegapiłam tę akcję p. Moniki :-(. Kartka piękna :-)

  OdpowiedzUsuń
 14. Cały czas nie mogę zrozumieć, dlaczego nie kupiłam kartek w Watykanie. No po prostu nie pamiętam, co zdecydowało o takim a nie innym zachowaniu. :( Może stwierdziłam, że mam dość pocztówek z Włoch? Może nie było dość czasu? Nie pamiętam. A byłam w Watykanie dwa lata temu. Plac św. Piotra jest naprawdę ogromny!
  Widziałam akcję Moniki na FB, ale że ja jeszcze własnego konta nie mam, stwierdziłam, że nie chcę znów prosić mamę o jakiś przelew i zrezygnowałam.
  Ale cieszę się, że Ty otrzymałaś kartkę z Watykanu. Jest piękna.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja jak zwykle nie ogarnęłam i nie brałam udziału w tej akcji :D. Ale kartkę z Watykanu to baaaardzo bym chciała :P. Może jeszcze mi się uda! Tobie gratuluję takiego okazu w zbiorach :)! Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 16. Przykro mi, że nie każdy z Was słyszałam o akcji p. Moniki i nie załapał się na taką pocztówkę :( Myślałam, że o akcji jest dość głośno na FB, bo przecież naprawdę dużo osób się zgłosiło. Mam nadzieję, że będzie jeszcze kiedyś ktoś tak dobry jak p. Monika i Wy także będziecie mieli możliwość uzyskania pocztówki z tego państwa-miasta :)

  Ja w Watykanie nie byłam, ale pewnie gdybym była to kartki bym kupiła i przywiozła, a tak mam chociaż jedną wypisaną i z ładnym datownikiem i znaczkiem. Do Włoch chętnie bym pojechała, widzę że sporo z Was już tam miało okazję być, świetna sprawa :) Watykan pewnie też bym chciała zobaczyć, bo jakby nie było, to ważne miejsce i dzięki temu można się znaleźć w innym państwie! :)

  OdpowiedzUsuń
 17. śliczna kartka, mam i ja kartki od p. Moniki, nie tylko te z Watykanu - super z Niej Babka :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń

Droga Czytelniczko/Drogi Czytelniku!

Jeśli tylko chcesz, możesz pozostawić na blogu ślad po swojej wizycie. Prywatne wiadomości bądź komentarze są jak najbardziej na miejscu :)

Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, to nie zapomnij o podzieleniu się ze mną linkiem do swojego miejsca w sieci, tak abym i ja mogła zajrzeć do Ciebie.

* komentarze obraźliwe lub niezwiązane z treścią bloga, będą usuwane

Dziękuję serdecznie za odwiedziny :)

INSTAGRAM