pocztówki
komentarzy 26

Aloha! ;)

Wiecie jaki jest najmłodszy stan Stanów Zjednoczonych? Znajduje się on w odległości około 12 000 kilometrów (w linii prostej) od Łodzi, na Oceanie Spokojnym. Jego stolicą jest Honolulu, a typowym powitaniem jest tak zwane: Aloha! Pewnie teraz już jesteście na 100 % pewni o co mi chodzi, bo jakby nie było to słówko jest kojarzone z tymi wyspami i często pojawia się w krzyżówkach 😉 Tak, chodzi o Hawaje!
Już jakiś czas temu wymieniałam się z osobą mieszkającą w tej części świata, dzięki czemu do mojej skrzynki trafiła koperta z niesamowitymi rzeczami!
Oto jej zawartość:
* pięć pocztówek – niestety niewypisanych 🙁
* magnes
* naklejki związane z Hawaiian Airlines
* kartka reklamowa związaną z liniami lotniczymi (zapewne poślę ją dalej w świat)
* naklejka w kształcie deski surfingowej, którą można przykleić np. w samochodzie, na laptopie, na drzwiach i ma 5 lat gwarancji 😉
* „coś dziwnego” – niby moneta, ale bez żadnego nominału. Jakby kawałek blaszki z napisem: „Hawaii Volcanoes National Park„. Być może jakaś pamiątka po wizycie w tym miejscu – nie wiem… Może ktoś z Was orientuje się co to takiego? 🙂
swap

Na Archipelag Hawajski składają się większe i mniejsze wyspy, które najczęściej w centralnej części są dość górzyste. No cóż, Hawaje to wyspy pochodzenia wulkanicznego, więc jeśli chcecie wiedzieć więcej na temat działalności wulkanów to zajrzyjcie <tutaj>. Mimo, że na tej pocztówce nie ma żadnego napisu z nazwą stanu, to i tak bardzo mi się ona podoba. Kolejna map card w mojej kolekcji to zawsze uśmiech na mojej twarzy 😉

1.

 

Druga kartka to niesamowity widok na wulkan Mauna Kea, który wznosi się na wysokość około 4 tysięcy metrów, jednak prawie 6 tysięcy metrów znajduje się pod ziemią, co może go czynić najwyższą górą świata 😉 Na jego szczycie znajduje się obserwatorium meteorologiczne. Pocztówka zapiera dech w piersiach, ponieważ idealnie ukazuje kontrasty klimatyczne na wyspie. Niby na pierwszym planie palmy, zieleń aż bije w oczy, a na drugim planie potężny, ośnieżony wulkan! Nic dziwnego, że w tamtejszym języku mówi się na niego: Biała Góra.

2.

 

 

3.

Chyba Was nie zaskoczę jak napiszę, że na Hawajach rozwinęła się turystyka. Nie tylko fani wulkanów, czy sportów wodnych chętnie ściągają na wyspy. Spotkać tam można oczywiście niestrudzonych romantyków, którzy chcą poznać piękne kobiety i spędzić z nimi miłe wieczory na plaży, oglądając zachody i wschody słońca. Są również pasjonaci tradycji, którzy przybywają, aby zobaczyć lokalne tańce, wyroby czy posłuchać lokalnego języka. Na Hawajach kręcono także sceny do filmów (np. „Jurrasic Park”).

4.

 

5.
 
Co myślicie o Hawajach? 
Są one na Waszych podróżniczych listach? 
Macie już pocztówkę z tego stanu?
 

Jak widzicie, pocztówki posiadam, żałuję jednak, że są one niewypisane. Być może kiedyś spróbuję ponownie wymienić się z kimś mieszkającym na Hawajach 🙂 Czy Hawaje są na mojej liście „Must see”? Teoretycznie nie, ale gdyby tylko nadarzyła mi się okazja, aby tam polecieć/popłynąć, to chętnie bym skorzystała. Głównie ze względu na wulkan Mauna Kea!

do usłyszenia!
Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.