pocztówki
komentarzy 18

Czy wiedzieliście, że w Szwajcarii są palmy?

palmy w Szwajcarii, pocztówka ze Szwajcarii, Szwajcaria

Kiedy wyciągnęłam tę pocztówkę ze skrzynki, to przez moją głowę przeleciała krótka, przelotna myśl: O! Jaka świetna kartka z Włoch! Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że się najzwyczajniej w świecie pomyliłam.

Szybko okazało się bowiem, że jestem w błędzie. Na zdjęciach nie były wcale Włochy, tylko… Szwajcaria! Jeszcze raz spojrzałam na fotografie i zdziwiona zapytałam sama siebie: To w Szwajcarii są palmy?!. W tym momencie zwątpiłam w swoją geograficzną wiedzę, dlatego szybko postanowiłam podpytać o to znajomych. Wszyscy jednak z pełnym przekonaniem odpowiedzieli: Przecież w Szwajcarii nie ma palm. Są góry. Jak się później okazało, to europejskie państwo to nie tylko ośnieżone szczyty, piękne jeziora i kolejki z których roztaczają się wspaniałe widoki. To również palmy!

Pamiętacie moją pocztówkę z herbami Szwajcarii? Ticino to jeden z kantonów najbardziej wysuniętych na południe kraju. Jego stolicą jest urocza Bellinzona, a językiem urzędowym – włoski. Łagodny klimat po drugiej stronie Alp wpływa na to, że mieszkańcy wiodą tam sielskie życie w otoczeniu bujnej roślinności i majestatycznych gór. Kartka prezentuje główne miejscowości zlokalizowane w kantonie, dzięki czemu sami możecie zobaczyć, że nawet zabudowa na pierwszy rzut oka nie kojarzy się z państwem, z którego przyleciała do mnie ta przesyłka.

Pocztówka to niespodzianka od Angeliki, która chciała mi pokazać, że Szwajcaria to nie tylko… krowy :D. Nadawczyni przesyła także gorące pozdrowienia dla czytelników mojego bloga!

Przyznajcie się,

 czy zdawaliście sobie sprawę z tego, 

że w Szwajcarii są palmy? 🙂

Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.