pocztówki
komentarzy 18

Czy wiedzieliście, że w Szwajcarii są palmy? ;)

Jak wyciągnęłam tą pocztówkę ze skrzynki to pierwszą moją myślą było: „Ooo jaka świetna kartka z Włoch!„, odwracam a tu NIESPODZIANKA! 😀 Bo to nie Włochy, tylko… Szwajcaria! Jeszcze raz spojrzałam na obrazki i pytam: „To w Szwajcarii są palmy?!„. W tym momencie zwątpiłam w swoją geograficzną wiedzę, ale postanowiłam zapytać innych osób i wszystkie zgodnie odpowiedziały: „Przecież w Szwajcarii nie ma palm. Są góry.” Jak się okazało, to europejskie państwo to nie tylko ośnieżone szczyty, piękne jeziora i kolejki z których roztaczają się wspaniałe widoki.
Pamiętacie moją pocztówkę z herbami Szwajcarii? Ticino to jeden z kantonów, który jest najbardziej wysunięty na południe kraju. Jego stolicą jest Bellinzona, a językiem urzędowym – włoski. Łagodny klimat po drugiej stronie Alp wpływa na to, że mieszkańcy wiodą tam sielskie życie w otoczeniu bujnej roślinności i majestatycznych gór. Kartka prezentuje główne miejscowości zlokalizowane w kantonie, dzięki czemu sami możecie zobaczyć, że nawet zabudowa na pierwszy rzut oka nie kojarzy się z państwem, z którego przyleciała do mnie ta przesyłka.
Pocztówka to niespodzianka od Angeliki z bloga http://dookola-swiata-w-jeden-dzien.blogspot.ch/, która chciała mi pokazać, że Szwajcaria to nie tylko… krowy 😀 (oczywiście chodzi o te na pocztówkach). Nadawczyni przesyła także pozdrowienia dla Was, więc mam nadzieję, że nie obrazi się, że zeskanowałam część tekstu i wrzuciłam go tutaj 🙂
Przyznajcie się,
 czy zdawaliście sobie sprawę z tego, 
że w Szwajcarii są palmy? 🙂
Angelice raz jeszcze dziękuję za kartkę! 🙂
do usłyszenia!
Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.