podróże, pytania i odpowiedzi
komentarze 22

Podróże małe i duże, czyli odpowiedzi na zadane przez Was pytania ;)

Nadszedł czas, abym odpowiedziała na ostatnią serię pytań, które zadaliście. Tym razem padło na… podróże!  😉 Mam nadzieję, że wyjdzie mi to jakoś całkiem zgrabnie, bo nie ukrywam, że z tym postem miałam najwięcej problemów. Zdecydowanie częściej jeżdżę palcem po mapie niż podróżuję w rzeczywistości. To oznacza, że wcale nie zobaczyłam tyle, ile bym chciała…
Jeśli nie pamiętacie o co chodziło w zabawie i zadawaniu pytań to zajrzyjcie TUTAJ.
Jeśli ominęliście moje poprzednie odpowiedzi to odsyłam Was do:

O blogu
O książkach
O mnie

Pytania, które zadaliście:

1. „Mam pytanie dotyczące Twoich podróży zagranicznych. Gdzie byłaś i w jaki sposób organizujesz te wyjazdy?” (pytanie od: http://polskiewidokowki.blogspot.com/)
 
To może najpierw wymienię państwa, które udało mi się odwiedzić. Są to: Niemcy, Holandia, Szwecja, Litwa oraz przysłowiową „jedną nogą” byłam w Czechach i na Słowacji 😉 Nic ciekawego nie udało mi się tam zobaczyć (oprócz samej granicy i ewentualnie sklepu), więc nawet nie liczę tych dwóch ostatnich krajów.
Jeśli chodzi o organizowanie wyjazdów, to Niemcy i Holandię odhaczyłam dzięki rodzicom, z którymi je przejechałam. Litwa oraz Szwecja to wyjazdy ze znajomymi (raz busem, raz promem i autokarem).

Odwiedzone miejsca w Europie/ marzec 2015
 
2. „Jaki kraj chciałabyś najbardziej odwiedzić, a którą podróż wspominasz najlepiej?” (pytanie od: http://sawatka.blogspot.com/)
 
Tak jak pisałam już kilkakrotnie, najbardziej chciałabym odwiedzić Japonię.
Którą podróż wspominam najlepiej? Hmm… myślę, że wyprawę do Wilna 😉 Nie dość, że to był mój pierwszy wyjazd na wschód, to jeszcze pierwsza stolica europejska i w ogóle pierwszy wyjazd gdzieś dalej bez rodziców. I w ogóle mam w pamięci wiele miłych chwil z tego wyjazdu 😉
 
 
3. „Gdzie już byłaś?” (pytanie od: http://happy-postcrossing-poland.blogspot.com/)
 
Na to pytanie mogłabym się rozpisać 😉 Jeśli chodzi o państwa, w których byłam, to zobacz odpowiedź na pytanie pierwsze. Jeśli chodzi o miasta w Polsce to byłam (krócej bądź dłużej) w jedenastu na w sumie osiemnaście miast wojewódzkich (Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kielce, Kraków, Łódź, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław). Pozostałe miejsca, które odwiedziłam możesz zobaczyć na mapce 😉

Odwiedzone miejsca w Polsce / marzec 2015

 

4. „Czy Twoja lista podróżnicza jest duża?” (pytanie od: http://happy-postcrossing-poland.blogspot.com/)
 
Oj, kolejne trudne pytanie! 😉 Tak, moja lista podróżnicza jest dość długa. Chciałabym zobaczyć sporo miejsc w Polsce, w Europie i na świecie. Są miejsca, do których ciągnie mnie mocniej, a są takie, do których nie ciągnie mnie (jak na razie) w ogóle.
Do pierwszej grupy mogłabym zaliczyć takie kraje jak: Japonia („oczywista oczywistość” ;)), WłochyPortugalia, Nepal i wiele innych.
Do drugiej grupy zaliczyłabym kraje Bliskiego Wschodu, kraje afrykańskie czy Rosję.
W naszym kraju byłyby to przede wszystkim pozostałe miasta wojewódzkie oraz te, w których byłam tylko chwilowo i nie udało mi się zbyt wiele zobaczyć (np. Bydgoszcz, Szczecin, Kielce). Poza tym na pewno Bieszczady, które każdy chwali, a ja jeszcze ich nie widziałam 😉 Oraz obiekty umieszczone na liście UNESCO, których jeszcze nie odwiedziłam.
 
5. „Twoja lista top-5 podróżniczych destynacji (zrobiona i druga wymarzona)” (pytanie od: http://btth.pl/)
 
To pytanie sprawiło mi najwięcej trudności… Muszę przyznać, że mnie zaskoczyliście 😉
top-5 podróżniczych destynacji (zrobiona):
1. stolica europejska – Wilno (Litwa)
2. Morze Północne (Holandia)
3. Tatry (Polska)
4. Szwecja
5. Niemcy
top-5 podróżniczych destynacji (wymarzona):
 
1. Japonia
2. Włochy
3. Camino de Santiago (Hiszpania)
4. Portugalia
5. Nepal
To tyle. Tym postem zakończyłam mój pierwszy cykl pytań i odpowiedzi. Może w przyszłości znów zorganizuję podobną zabawę 😉 Dajcie znać jak Wam się podobało, a tych którzy musieli długo czekać na odpowiedzi – przepraszam. Mam nadzieję, że było warto 😉
Gdyby kogoś z Was interesowało coś więcej na któryś z poruszanych przeze mnie tematów, to pytajcie w komentarzach lub napiszcie do mnie maila na 91kingway@gmail.com 🙂
do usłyszenia!
Filed under: podróże, pytania i odpowiedzi

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.