pocztówki
komentarzy 28

Hipisowski raj…

Uznawany za jedno z państw, w których praktycznie wszystko jest dozwolone.
Rodzicami mogą zostać także pary homoseksualne.
Uprawa marihuany na własnych poletkach jest dozwolona (6 krzaków konopi na głowę rocznie).
Geje i lesbijki są tam spotykani zarówno na wsi, jak i w mieście.
Wyroby własne można sprzedawać nawet w komunikacji miejskiej.
Aborcja do 12 tygodnia życia jest legalna.
Jest jak hipisowski raj (dla niektórych osób).

Urugwaj to państwo zlokalizowane we wschodniej części Ameryki Południowej, nad Oceanem Atlantyckim. Graniczy z Argentyną i Brazylią. Większość mieszkańców stanowią Hiszpanie oraz Włosi, a dominującą religią jest katolicyzm.

A z czym Wam kojarzy się ten kraj? 
Macie już pocztówkę z tej części świata? 🙂
Położenie Urugwaju na tle Ameryki Południowej / źródło
Stolicą Urugwaju jest Montevideo (można skojarzyć z: Monte – mniam, mniam! oraz video – no bo jak wyświetlić reklamę tego pysznego deseru 😉 ). Bywa ono uznawane za miasto o najwyższej jakości życia mieszkańców w całej Ameryce Południowej. Ze względu na swoją funkcję jest to ośrodek kulturalny i gospodarczy, do którego chętnie ściągają turyści.
swap
 
Pałac Legislacyjny to miejsce, w którym spotyka się urugwajski parlament. Po pierwsze znajduje się on w dobrym miejscu, które umożliwia oglądanie go z kilku różnych perspektyw. Po drugie, można go zobaczyć również w środku, w tym celu należy jednak wykupić wycieczkę. Sądząc po opiniach osób, które skorzystały z takiej atrakcji, naprawdę warto. Piękne mozaiki, witraże, marmurowe posadzki i oszałamiająca biblioteka to tylko część czekających na nas atrakcji. Poza tym jest to Pomnik Historii Narodowej (od 1975 roku).

 

 

Na pocztówce widoczne jest tak zwane Majowe Słońce (znajdziemy je także na fladze Argentyny), czyli zapożyczony od Inków symbol, który utożsamiany był z wizerunkiem ich boga solarnego, tak zwanego Inti. Jest to również znak nawiązujący do Rewolucji Majowej, dzięki której oba państwa uzyskały niepodległość.
do usłyszenia!
Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.