pocztówki
komentarzy 21

Z czego słynie Ohio? ;)

Stan Ohio znajduje się w północno – wchodniej części kraju, a jego północna część położona jest nad Jeziorem Erie. Południową granicą stanu jest rzeka, która nadała nazwę temu właśnie obszarowi. Jest to siedemnasty stan i dołączył on do pozostałych w 1803 roku. Jego stolicą jest Columbus zlokalizowany w centralnej części.
Ohio to jeden z bardziej rozwiniętych terenów Stanów Zjednoczonych. Dość gęsta sieć komunikacyjna (zarówno drogi jak i żegluga śródlądowa), zakłady przemysłu lotniczego (w końcu z Dayton pochodzili bracia Wright, czyli amerykańcy pionierzy lotnictwa), wydajna uprawa kukurydzy, soi oraz roślin pastewnych to charakterystyka tego stanu.
Symbolami Ohio są między innymi kasztanowiec gładki oraz kardynał szkarłatny (ptak), dlatego też kojarzymy ten obszar z taką nazwą jak: The Buckeye State. Dewizą tego statu są słowa: „Z Bogiem wszystkie rzeczy są możliwe„.
off (7 423 km, około 20 dni)
Z informacji wydrukowanych na pocztówce wynika, że stan ze wschodu na zachód rozciąga się na 225 mil, a z południa na północ na 215 mil. Lata są tam ciepłe, a zimy chłodne. Stan obfituje w parki narodowe, lasy i inne tereny rekreacyjne takie jak: kurorty, farmy, a także miejsca słynące z obfitości ryb, czyli istna gratka dla wędkarzy.

 

To moja pierwsza map card jeśli chodzi o stany w Ameryce Północnej i bardzo przypadła mi do gustu. Czy Wy macie jakieś inne mapki stanów? Jeśli tak, to chętnie je obejrzę i dodam do ulubionych, więc będę wdzięczna za zostawianie linków w komentarzach 😉
do usłyszenia!
Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.