blog, pocztówki
komentarzy 10

Wyniki Konkursiątka i małe podsumowanie ;) (styczeń 2015)

Wyniki
O zasadach Konkursiątka napisałam TUTAJ, a dzisiaj przyszła pora na jego rozstrzygnięcie. Pytanie konkursowe do łatwych nie należało, bowiem nie określiłam żadnego przedziału liczb, więc Wasze odpowiedzi mogły być typowymi strzałami. Nikt z Was nie utrafił dokładnej liczby posiadanych przeze mnie pocztówek z zagranicy (na dzień 15.01.2015 r.), jednak jedna osoba była bardzo blisko. Pomyliła się bowiem jedynie o 7 pocztówek, co było dla niej szczęśliwą siódemką i dało jej wygraną w konkursie. Otrzyma ona ode mnie mały zestaw Postcrossera, na który składają się pocztówki, naklejki, papeteria i inne. No dobrze, nie będę Was już trzymała dłużej w napięciu i ogłoszę, że zwycięzcą (a w sumie to zwyciężczynią) Konkursiątka zostaje…
źródło
(udzielona odpowiedź: 250)
Gratuluję zwyciężczyni 
i
dziękuję Wszystkim, którzy wzięli udział 🙂
 
 
Podsumowanie
Teraz czas na małe podsumowanie, które obiecałam. Dnia 15.01.2015 roku w moich pudełkach znajdowało się 257 pocztówek (w tym 6, które otrzymałam już w 2015 roku). Tak więc można powiedzieć, że 2014 rok zakończyłam z 251 kartkami. Część z nich otrzymałam już dużo wcześniej, ale zdecydowana większość wpadła w moje ręce właśnie w ubiegłym roku. Nie pokazałam ich wszystkich jeszcze na blogu, będą się one pojawiać pewnie w dość powolnym tempie, ale mam nadzieję, że Wam to nie przeszkadza 😉 Oto nieco bardziej dokładne statystyki (mogę się mylić w niektórych przypadkach jeśli chodzi o datownik ręczny i maszynowy):
* pocztówki wypisane i zaadresowane do mnie, posiadające znaczek z datownikiem ręcznym – 93
* pocztówki wypisane i zaadresowane do mnie, posiadające znaczek z datownikiem maszynowym
a) okrągłym – 42
b) innym – 19
* pocztówki wypisane i zaadresowane do mnie, posiadające znaczek bez datownika – 7
* pocztówki wypisane i zaadresowane do mnie, posiadające naklejkę zamiast znaczka – 4
* pocztówki wypisane, bez mojego adresu, posiadające znaczek bez datownika – 5
* pocztówki wypisane i zaadresowane do mnie, bez znaczka – 15
* pocztówki wypisane, bez mojego adresu, bez znaczka – 20
* pocztówki czyste – 36
* pocztówki wypisane, zaadresowane na kogoś innego, ze znaczkiem i datownikiem – 5
* pocztówki wypisane, zaadresowane na kogoś innego, bez znaczka – 5
Jeśli chodzi o styczeń to był on wyjątkowo obfitujący w pocztówki. Na moim profilu na PC możecie zobaczyć, że sporo kartek zarejestrowałam 7 stycznia, jednak są to jeszcze te otrzymane w 2014 roku, których nie miałam możliwości wcześniej zarejestrować. Sytuacja styczniowa przedstawia się następująco:
styczeń (otrzymane łącznie) – 42
Postcrossing – 1
Postcard United – 4
Thank You Card – 1
Swap (zagranica) – 14
Polska – 1
PhotoFancy – 4
                          w tym nowe państwa – 5
dodatkowo:
kupione w antykwariacie – 17
                         łącznie z zagranicy – 37
Jeśli pamiętacie jednym z moich tradycyjnych postanowień noworocznych na 2015 rok, było otrzymanie pocztówek z przynajmniej pięciu nowych krajów. Jak widzicie udało mi się odhaczyć ten punkt już w styczniu! Chyba jeszcze nigdy tak szybko nie zrealizowałam żadnego postanowienia 😉 No, ale nie zaprzestaje pracy, ponieważ czekają na mnie pozostałe postanowienia! Postaram się także dodawać co miesiąc jakieś małe podsumowanie otrzymanych pocztówek 😉
do usłyszenia! 
Filed under: blog, pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.