"Wina, wina, wina, wina, dajcie..." ;)

Przyszła pora na pokazanie Wam mojej pierwszej pocztówki z Postcard United (PU). Otrzymałam ją w połowie stycznia, a jej podróż z Francji trwała 10 dni. Winogronowa kartka, a do tego znaczek o tej samej tematyce, to jak dla mnie bardzo ciekawy komplet. Wspominałam, że lubię nie tylko typowo turystyczne pocztówki, ale także te związane z winem i jego wyrobem.

off (PU)


Drugą kartką, którą mogę umieścić w tej tematyce jest off z Postcrossing (PC). Otrzymałam ją od osoby mieszkającej w wiosce, w której znajduje się kilka winnic, jednak małych i przeznaczonych na własny użytek. Pocztówka prezentuje mężczyznę zbierającego winogrono ze specjalnym koszem, a zdjęcie wykonano pod koniec 1930 roku. Bardzo lubię tą kartkę, bo kryje w sobie jakąś magię i zawsze na dłużej zawieszam na niej wzrok - chyba ze względu na to, że jest czarno-biała ;)

off (1 396 km, 14 dni)


Czy Wy otrzymaliście już pierwszą pocztówkę z Postcard United, czy w ogóle nie zakładaliście tam konta? Wiem, że opinie na temat działania tej strony są różne, ja także widzę tam wady i zalety, jednak jak do tej pory ta druga grupa przeważa ;) Dla mnie jest to świetny zamiennik i sposób, aby trafić na jakieś rzadsze państwa, których jeszcze nie posiadam lub na kartki o niższym ID. Wkrótce pewnie pokażę Wam pozostałe pocztówki, które otrzymałam za pośrednictwem tej strony.

do usłyszenia!

12 komentarzy:

 1. Obydwie pocztówki bardzo ładne. A ta pierwsza ze znaczkiem tworzy świetny komplet :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, dobrany znaczek do pocztówki to zdecydowanie świetny komplet :)

   Usuń
 2. Bardzo interesujące pocztówki i do tego związane tematycznie z miejscem nadania.
  Nie zakładałem konta na PU. Nie chcę się rozdrabniać na 2 serwisy. Gdy się z kimś wymieniam na PC zawsze zwracam uwagę na ilość wymienionych pocztówek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, obie kartki pasują do Francji jak ulał, także tym bardziej mnie to cieszy. W sumie to bardzo lubię otrzymywać pocztówki z tego kraju, bo zawsze są interesujące :)

   Usuń
 3. Fantastyczne pocztówki :) Ja jeszcze nie mam konta na PU.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli podobnie jak Darek :)
   W sumie na PU coraz więcej pojawia się Polaków, a ostatnio w ogóle liczba zarejestrowanych użytkowników bardzo wzrosła i pojawiają się stali bywalcy, jak Rosjanie czy Stany Zjednoczone, więc myślę, że niedługo zrobi się tam tak samo jak na PC.

   Usuń
 4. Ciekawe pocztówki dostałaś :) Ja z PU otrzymałam Francję i Polskę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja z PU otrzymałam więc pocztówek niż tylko tą winogronową, a w sumie w tym dwa nowe państwa - jedno pojawi się jutro :)

   Usuń
 5. Ja już mam 15 kartek z Postcard United i choć ostatnio otrzymałam Malezję i Stany Zjednoczone to i tak nadal lubię ten serwis i będę dalej losować adresy :)
  Mam wrażenie, że druga kartka skrywa jakąś historię ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie otrzymanie kilku (nastu) kartek z Malezji czy ze Stanów Zjednoczonych byłoby radością, bo z Malezji mam tylko jedną pocztówkę, a Stany jak wiadomo skrywają wiele interesujących miejsc, a poza tym nadal nie mam nic z Nowego Jorku. Ja mam 9 kartek z PU, w tym Rosję, Polskę (pierwszy off), Niemcy, Czechy, a ostatnio bardzo się tam zaroiło od polskich i rosyjskich ID, ale pojawiła się Portugalia, Belgia, Liban, Stany w nieco większej ilości, więc pewnie niedługo coraz więcej osób będzie z tego korzystało ;)
   Tak, druga kartka jest nieco tajemnicza i jakby zatrzymana w czasie, więc może skrywać tajemnicę ;)

   Usuń
 6. Uwielbiam winogrona, dlatego pierwsza kartka przypadła mi bardzo do gustu ;)
  Z PU otrzymałem jak dotąd jedną pocztówkę. Z Finlandii. Chociaż nie bardzo podoba mi się ten serwis, nie mam zamiaru na razie rezygnować. Liczę, że uda mi się zdobyć kartkę z jakiegoś ciekawego państwa :) A może z czasem bardziej się przekonam do tego portalu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja także przepadam za winogronem :) Wino też lubię :p
   Mam nadzieję, że otrzymasz jakieś ciekawe państwo do swojej kolekcji :) W sumie to dużo nowych państw teraz dołącza do tej strony, bo pojawiło się sporo niskich ID.

   Usuń

Droga Czytelniczko/Drogi Czytelniku!

Jeśli tylko chcesz, możesz pozostawić na blogu ślad po swojej wizycie. Prywatne wiadomości bądź komentarze są jak najbardziej na miejscu :)

Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, to nie zapomnij o podzieleniu się ze mną linkiem do swojego miejsca w sieci, tak abym i ja mogła zajrzeć do Ciebie.

* komentarze obraźliwe lub niezwiązane z treścią bloga, będą usuwane

Dziękuję serdecznie za odwiedziny :)

INSTAGRAM