pocztówki
komentarzy 12

„Wina, wina, wina, wina, dajcie…” ;)

Przyszła pora na pokazanie Wam mojej pierwszej pocztówki z Postcard United (PU). Otrzymałam ją w połowie stycznia, a jej podróż z Francji trwała 10 dni. Winogronowa kartka, a do tego znaczek o tej samej tematyce, to jak dla mnie bardzo ciekawy komplet. Wspominałam, że lubię nie tylko typowo turystyczne pocztówki, ale także te związane z winem i jego wyrobem.
off (PU)
Drugą kartką, którą mogę umieścić w tej tematyce jest off z Postcrossing (PC). Otrzymałam ją od osoby mieszkającej w wiosce, w której znajduje się kilka winnic, jednak małych i przeznaczonych na własny użytek. Pocztówka prezentuje mężczyznę zbierającego winogrono ze specjalnym koszem, a zdjęcie wykonano pod koniec 1930 roku. Bardzo lubię tą kartkę, bo kryje w sobie jakąś magię i zawsze na dłużej zawieszam na niej wzrok – chyba ze względu na to, że jest czarno-biała 😉
off (1 396 km, 14 dni)
Czy Wy otrzymaliście już pierwszą pocztówkę z Postcard United, czy w ogóle nie zakładaliście tam konta? Wiem, że opinie na temat działania tej strony są różne, ja także widzę tam wady i zalety, jednak jak do tej pory ta druga grupa przeważa 😉 Dla mnie jest to świetny zamiennik i sposób, aby trafić na jakieś rzadsze państwa, których jeszcze nie posiadam lub na kartki o niższym ID. Wkrótce pewnie pokażę Wam pozostałe pocztówki, które otrzymałam za pośrednictwem tej strony.
do usłyszenia!
Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.