pocztówki
komentarzy 27

Magiczna pocztówka, czyli lampiony, Ocean Spokojny i miasteczko Jiufen ;)

W sumie miała być inna pocztówka z Tajwanu, ale zobaczycie ją jutro lub w niedzielę, ponieważ nie mogłam się powstrzymać, aby pokazać Wam kartkę, którą niedawno otrzymałam. Zobaczyłam ją na grupie na FB i wiedziałam, że muszę ją mieć! No i mam 🙂
Chiufen/Jiufen/Jioufen to miasteczko położone w obszarze górskim, w dystrykcie Ruifang, czyli podmiejskiej dzielnicy New Taipei. To urocze miasteczko, dzięki swojemu malowniczemu położeniu, przyciąga sporo weekendowych turystów. Do Chiufen prowadzą kręte, wąskie drogi, które mogą być niebezpieczne. W miejscowości widoczne są wpływy ery japońskiej, które zostały zachowane na przykład w budownictwie. W Jioufen kręcono także sceny filmowe (między innymi do anime). Ten obszar znany był z wydobywania złota, które przynosiło zyski i rozsławiło miasteczko. Kiedy przerwano eksploatację – w Chiufen nastąpił kryzys.
Najbardziej zabytkowa część Jiufen to deptak handlowy Jishan Road oraz Shugi Road (chyba widzicie ją na kartce). Czerwone lampiony, herbaciarnie, sklepy z pamiątkami, a do tego piękny widok na Ocean Spokojny, sprawiają, że sama mam ochotę tam pojechać 😉 Zdecydowanie ta pocztówka będzie jedną z moich ulubionych, ponieważ jest naprawdę piękna! Myślę, że będę szukała jeszcze innych widoków na to miasteczko, być może uda mi się znów z kimś wymienić!
swap
do usłyszenia! 
Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.