pocztówki
komentarzy 15

Bali ;)

Pola ryżowe, palmy i chatka z desek, do tego biała ramka oraz wyjaśnienie co przedstawia pocztówka, czyli oto jedna z moich ulubionych kartek. Bardzo lubię tego typu pocztówki, ponieważ prezentują zupełnie inny widok, niż ten, który mam na co dzień za oknem.
Lokalizacja wyspy / źródło
 
Bali to jedna z indonezyjskich wysp, znajdująca się w archipelagu Małych Wysp Sundajskich pomiędzy Jawą a Lombok. Sezon turystyczny na wyspie trwa cały rok, a turyści chętnie spędzają tam urlopy, ponieważ Bali ma do zaoferowania wiele pięknych miejsc. Piaszczyste plaże, mistyczne miasteczka, czy bujne tropikalne lasy to tylko te najbardziej odwiedzane obszary.
Jatiluwih to wioska znajdująca się w środkowej części wyspy. Tarasowe ryżowe poletka zlokalizowane na zboczach, przyciągają licznych turystów, ponieważ nie każdego dnia dane jest nam oglądać takie malownicze tereny w otoczeniu gajów palmowych. Obszar można zwiedzać (chyba za darmo), jednak warto na to poświęcić około 3 godzin. Poletka sięgają aż do 700 metrów nad poziomem morza, dzięki czemu klimat do uprawy ryżu jest odpowiedni, a rolnictwo jest na tym terenie naturalne i nie skażone środkami chemicznymi.
Krajobraz kulturowy prowincji Bali z systemem Subak jako manifestacją filozofii Tri Hita Karana (w tym pięć tarasów ryżowych) został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2012 roku. Co ciekawe, władze wyspy nie zrobiły nic w kierunku ochrony tego terenu, a w wiosce krążyły nawet pogłoski o sprzedaży tych ziem w ręce deweloperów, którzy mieliby na tym turystycznym terenie budować wille… No cóż, szkoda by było, aby komitet cofnął to wyjątkowe odznaczenie, ponieważ jak widać na pocztówce, poletka są naprawdę niezwykłe.
swap

 

 

do usłyszenia!
Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.