Największa w mojej kolekcji, czyli K.S.R. ;)

Także mnie dopadła choroba i mimo, że nie chciałam tego pisać, to jednak postanowiłam jakoś się wytłumaczyć z nieobecności na blogu, ponieważ są osoby, które czekają na nowe wpisy, a niestety nic ostatnio nie udało mi się dodać. Początkowo wzięłam się za małe zmiany na blogu, jednak nie dokończyłam wszystkiego tak jak miałam to w planie, więc stąd jest jeszcze nieład w górnej części bloga. Mam nadzieję, że niedługo będzie to wyglądało tak, jak to sobie wymyśliłam ;) 

Podzielę się z Wami dość nietypową pocztówką, która jest zarazem największą w mojej kolekcji (14 cm x 20,5 cm!). Prezentuje ona herb Karola Stanisława Radziwiłła - miecznika, wojewody wileńskiego, który miał swoje majątki w Polsce oraz na Ukrainie i Litwie. Na kartce znajdował się także napis w języku polskim, dzięki temu szybko dowiedziałam się, co przedstawia. Szczerze mówiąc, byłam tak zaskoczona gdy ją wyjęłam ze skrzynki, że nawet nie wiedziałam co powiedzieć. Pamiętam, że spytałam tylko: co to jest? Moja reakcja wzięła się chyba z tego, że takie kartki z herbami nie należą do moich ulubionych. Z tego, co się orientowałam jest to jedynie jedna z całej serii tego typu kartek, gdyż widziałam na PC jeszcze inne herby. 

Co myślicie o tego typu kartkach? Lubicie kartki w wydaniu standardowym czy jednak duże i małe też są mile widziane? No i czy przygarnęlibyście z chęcią pocztówkę z tak wielkim herbem? ;)

off


do usłyszenia!

11 komentarzy:

 1. Teraz co pocztówka to inny rozmiar. Ja mam takie o długości 30 cm. Nie chciały się nawet zmieścić do skrzynki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak dla mnie jedyną wadą takich dużych pocztówek są trudności w przechowywaniu ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też dziś na blogu pokazywałam ogromną kartkę 16cm x 22,5cm :) Mi wielkość nie przeszkadza, im większa tym bardziej się cieszę:p Tak samo lubię różne kształty pocztówek :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Pocztówki przechowuję w albumach dlatego najchętniej zbieram standardowe. Ale mam też trochę o większych rozmiarach. Wielkość kartki mi nie przeszkadza. Z Białorusi kiedyś otrzymałem pocztówkę z Nowogródka o rozmiarze A5.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli masz tyle pocztówek w swojej kolekcji, to z ciekawości zapytam - ile masz albumów? :)

   Usuń
 5. Ja otrzymałąm pocztówkę o długości 42 cm :)
  Mi wielkość kartek nie przeszkadza. Cieszę się z każdej otrzymanej pocztówki. :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie mierzyłem swoje :) Największa ma 19x13, z Tajwanu. A najdłuższa 23x11,5 ze Szwecji.

  OdpowiedzUsuń
 7. Kartka bardzo ładna :) Wielkość pocztówek mi nie przeszkadza :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zostałaś nominowana do Liebster Blog Award. Więcej info here: http://blueskyylar.blogspot.se/2015/01/liebster-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo kolejna nominacja, muszę się zabrać za odpowiadanie, bo niektórzy już sporo czekają ;/

   Usuń
 9. Wasze pocztówki są faktycznie różnej wielkości i co druga to większa. Mnie w sumie rozmiar kartki nie przeszkadza, lubię i te małe i te duże i te długie, do których też mam słabość :) Nie przechowuję swoich kartek w jakiś specjalny sposób, więc to też nie jest problemem dla mnie, że nie chcą się gdzieś zmieścić :p

  OdpowiedzUsuń

Droga Czytelniczko/Drogi Czytelniku!

Jeśli tylko chcesz, możesz pozostawić na blogu ślad po swojej wizycie. Prywatne wiadomości bądź komentarze są jak najbardziej na miejscu :)

Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, to nie zapomnij o podzieleniu się ze mną linkiem do swojego miejsca w sieci, tak abym i ja mogła zajrzeć do Ciebie.

* komentarze obraźliwe lub niezwiązane z treścią bloga, będą usuwane

Dziękuję serdecznie za odwiedziny :)

INSTAGRAM