pocztówki
komentarze 22

Miasto Grzechu i Światowa Stolica Ślubów ;)

Las Vegas to światowa stolica hazardu, a zarazem najbardziej zaludnione miasto stanu Nevada. Pewnie większość z Was miała okazję obejrzeć film Kac Vegas, który doskonale ukazuje rzeczywistość tego miasta – wielkie kasyna, olśniewające hotele oraz liczne kaplice, w których można wziąć szybki ślub. Miasto przyciąga także niezliczone rzesze turystów (blisko 40-50 mln rocznie), wśród których odnaleźć można gwiazdy show biznesu oraz milionerów. Nie przez przypadek mówi się „What happens in Vegas, stays in Vegas” [‚Co zdarzyło się w Vegas, zostaje w Vegas’]. W końcu, jakby nie było, w kasynach nie ma nawet zegarków, aby gracze mogli zostać dłużej.

 

swap

 

Pierwsza pocztówka, którą otrzymałam w ramach swapu z Jessicą, przedstawia jeden z najbardziej rozpoznawalnych hoteli w tym mieście. Bellagio to właściwie hotel i kasyno, położony przy Las Vegas Strip. Ten nowoczesny obiekt posiada na swojej działce także sztuczny staw i znane Fountains of Bellagio, czyli niesamowite fontanny synchronizowane z muzyką.

 

 

Drugą z pocztówek kupiłam w antykwariacie. Co prawda jest ona zaadresowana do kogoś innego, jednak nie przeszkadza mi to w tym, aby mieć ją w swojej kolekcji. Czy też macie takie pocztówki w swoich zbiorach czy tego typu kartki w ogóle Was nie interesują? 😉
Zielony budynek to kolejny hotel – MGM Grand Las Vegas. Jest to trzeci pod względem wielkości, hotel na świecie, posiada. około 6800 pokoi! Warto dodać, że 6 z 10 największych hoteli na świecie, znajduje się właśnie w tym mieście.

 

antykwariat

 

 

Gdyby kiedyś udało mi się odwiedzić Las Vegas, to wiem jakie miejsce chcę koniecznie odwiedzić! M&M’s World! Tyle kolorów i ulubionych smaków <3 Dla ciekawskich – tego typu atrakcja znajduje się także w Londynie 😉
źródło

 

Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.