pocztówki
komentarzy 27

Kolejne państwo wyspiarskie, czyli coś dla małych odkrywców ;)

Wyspy Salomona to państwo wyspiarskie (około 990 wysp, z czego blisko 350 zamieszkałych – jest co odkrywać!), które zlokalizowane jest w południowo – wschodniej Oceanii, na wschód od Nowej Gwinei. Stolicą państwa jest Honiara, a językiem urzędowym angielski. Obecnie państwo kojarzone jest zarówno z piaszczystymi plażami, jak i walkami plemiennymi (co chyba widać na pocztówce).Mieszkańcy utrzymują się głównie z rolnictwa i rybołówstwa. Niewielki dochód przynosi turystyka, ponieważ baza hotelowa i gastronomiczna to zaledwie kilka domków. Masowy turysta jeszcze nie dotarł w te rejony, dzięki czemu wyspy nie są zbyt przekształcone przez działalność człowieka. Poza tym, zwyczajni turyści boją się możliwości zachorowania na malarię, która jest na tym obszarze dość powszechną chorobą.

1. swap
Pocztówkę otrzymałam w ramach swapu z Echo. Kartka dotarła do mnie dość szybko, bo chyba jakoś po 1,5 tygodnia. Mimo, że wybrałam inną pocztówkę z jej zbiorów, to i tak ta bardzo mnie ucieszyła, bo jakby nie było na PC zarejestrowanych jest zaledwie dwoje użytkowników z tego państwa i wysłali oni łącznie 38 kartek (offów) 😉 Ooo i zapomniałam dodać, że to pocztówka otrzymana jeszcze w 2014 roku.

 

Mogę więc powiedzieć, że to kolejna perełka w mojej kolekcji! 🙂 Dzisiejszy post jest nieco krótszy, ponieważ nie miałam zbytnio czasu, aby poszukać ciekawostek na temat tych wysp, więc musicie mi wybaczyć 😉
Do usłyszenia!
Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.