Czuję niedosyt...

Policzyłam, że mam Wam do pokazania jeszcze sześć nowych państw, z których pocztówki otrzymałam w 2014 roku, dlatego dzisiaj kolejny wpis o tej tematyce. Po tej wymianie spodziewałam się pocztówki przestawiającej piaszczystą plażę, palmy, przejrzystą wodę, ewentualnie drewniany domek z widokiem wprost na ocean. Otrzymałam natomiast rybę i mały widoczek na rafę koralową. Nawet napis po drugiej stronie pocztówki mówi, że jest to miejsce, w którym można się zrelaksować, jednak ja na tej kartce niestety nie mogę tego dostrzec.

Z drugiej strony pocieszam się, że to kolejne państwo w mojej kolekcji, na pocztówce widnieje napis skąd przybyła, a do tego podobają mi się muszelkowe znaczki. No cóż, nie zawsze wymiana (mimo określenia preferencji co do kartki) jest udana. Mnie od razu przypomina się sytuacja z Kazachstanem, skąd otrzymałam widoczek na grecką uliczkę (TU). Pozostaje mi staranie się o kolejne wymiany z osobami mieszkającymi w tych krajach, być może za drugim razem bardziej udane ;)

O jakim kraju mowa? O Bahamach, czyli państwie wyspiarskim zlokalizowanym w zachodniej części Oceanu Atlantyckiego, w Ameryce Środkowej. Jest to blisko 700 wysepek (około 30 zamieszkałych) oraz 2 tysiące raf koralowych, tzw. cayos, czyli wznoszących się powyżej poziomu morza. Największe dochody przynosi turystyka, która z roku na rok stanowi coraz silniejszy sektor. Największa liczba turystów pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Bahamy to także "raj podatkowy", ponieważ nie obowiązują tam żadne podatki. Udało mi się znaleźć informację, że mieszka tam około 50 Polaków ;)Kiedy szukałam informacji na temat tego państwa znalazłam stronę, na którą warto zajrzeć, ponieważ znajduje się tam kilka naprawdę interesujących ciekawostek (TU). Poza tym na jednej z wysepek (Big Major Spot) turyści mają możliwość pływania w oceanie razem ze... świniami! Plaża Świń (cóż za osobliwa nazwa) to hit wśród tubylców oraz turystów. Jest to zapewne niesamowite przeżycie ;) Chcielibyście sobie tak popływać? 

źródło


Share this:

21 komentarzy :

 1. Też spodziewałabym się innej kartki z takiego miejsca, no ale cóż... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja bym się z tej kartki ucieszyła - podoba mi się :) Te świnie są strasznie śmieszne xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja w sumie wolałabym dostać pocztówkę ze świnkami (które są faktycznie śmieszne xd) niż z tą rybą, której wielkie oko sprawia, że jest taka jakaś straszna jak dla mnie :D

   Usuń
 3. Nie mamy wpływu na to co dostajemy. Ale Bahamy to Bahamy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nieraz umawiając się nawet na konkretną kartkę może się okazać, że dostaniemy inną, także chyba coś w tym jest, że nie mamy wpływu... Dokładnie, Bahamy to Bahamy :)

   Usuń
 4. Kartka jednak dosyć ładna, więc według mnie nie ma co narzekać :) ja w najbliższym czasie planuje się umówić na kilka wymian, ale najpierw chyba będą większe zakupy w Postallove :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, też czekam na nowe kartki w Postallove i większy zakup :)
   Ja w tym roku już na kilka swapów się umówiłam, więc czekam z niecierpliwością aż przyjdą :)

   Usuń
 5. Kurczę, pocztówka z Bahamów. Nieźle.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bahamy nie są jeszcze tak trudne do zdobycia :) ale dziękuję :)

   Usuń
 6. Bez obrazy dla świnek - nie chciałabym z nimi pływać.
  Wiesz Kinga, jeśli chodzi o swapy,to coraz więcej ludzi jednak wybiera sobie pocztówki, chociaż miło jest dostać niespodziankę... Ale masz tę świadomość, że to Bahamy! Choć ja, podobnie jak Ty,wolałabym palmy.
  Też mam takie pocztówki, które pozostawiają pewien niedosyt, np. z Mołdawii otrzymałam jakiś pomnik... Ale nie ma co narzekać. ;))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też wolałabym uniknąć kąpieli ze świnkami, mimo że wyglądają całkiem sympatycznie :)
   Zawsze można spróbować umówić się na wymianę jeszcze raz! Niby można wybrać kartki - bo też już tak kilka razy miałam - ale nieraz się wybierze, a i tak dociera inna... A wtedy to już w ogóle jest niezbyt miło :p

   Usuń
 7. Kartka bardzo mi się podoba, bardzo lubię rybki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mnie to cieszy, że się podoba :)

   Usuń
 8. Dostajesz ode mnie nominację do Liebster Blog Award
  http://mojpostcrossing.blogspot.com/2015/01/liebster-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, w końcu dokopałam się do tego komentarza :)

   Usuń
 9. Nie ma co narzekać:) Pocztówka jak najbardziej związana z tym krajem, skoro ryby i rafy koralowe są częścią krajobrazu tych wysp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się. Fajnie, że jest chociaż napis: Bahamy :)

   Usuń
 10. A mnie się marzy pocztówka z rybą!

  OdpowiedzUsuń
 11. przybyłam zobaczyć jak wygląda Twoja pocztówka... i sama nie wiem, która jest "ładniejsza". Twoja ryba wygląda trochę strasznie z tym czerwonym okiem, za to moje kwiatki są na maksa tandetne i kiczowate. cóż, pozostaje mieć nadzieję, że i Tobie i mnie uda się kiedyś nieco lepszy swap niż ten i jeszcze będziemy mogły się przekonać, że Bahamy to naprawdę przepiękny kraj :)

  OdpowiedzUsuń

 
Copyright © Kinga On Tour. Designed by OddThemes