Concord w stanie New Hampshire ;)

Pocztówkę otrzymałam od Jamesa (6 379 km, 16 dni) i dzięki niemu zdobyłam chyba najmniejszą w mojej kolekcji kartkę (8 cm x 14 cm). 

Concord jest stolicą stanu New Hampshire, zamieszkałą przez około 45 000 osób. Na pocztówce widoczna jest Biblioteka Państwowa. Z informacji znalezionych w Internecie wygląda na to, że gmach został zbudowany głównie z czerwonego granitu i został oddany do użytku w 1895 roku. Lokalizacja budynku określana jest jako róg North State i Park Streets. Nic bardziej konkretnego nie udało mi się wyszperać, więc gdyby ktoś z Was wiedział cokolwiek na ten temat, to chętnie poszerzę swoją wiedzę ;)

off

Bardzo przypadł mi do gustu geograficzny znaczek z serii Minerały USA, czyli miedź. Chętnie otrzymałabym pocztówki z pozostałymi znaczkami, ponieważ są prześliczne ;)


źródło

do usłyszenia!

Share this:

16 komentarzy :

 1. To ciekawoska. Ciekawe, czy ktoś będzie wiedział coś więcej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wygląda na to, że jednak nikt nie wie nic więcej :(

   Usuń
 2. Pocztówka mi się średnio podoba, ale seria znaczków z minerałami jest śliczna! :-) My też mamy swoją taką serię ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo nawet nie wiedziałam, że w Polsce też jest taka seria, muszę koniecznie sprawdzić :)
   Dziękuję za informację!

   Usuń
 3. Bardziej niż pocztówka podobają i się znaczki. Są śliczne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli tak jak mi. Nie przepadam za takimi kartkami, ale jakby nie było to otrzymana, więc trzeba się cieszyć :D

   Usuń
 4. Pocztówka trochę w stylu retro. A seria znaczków bardzo ładna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, bo to chyba jakiś stary widok na tą bibliotekę. Niestety nie udało mi się nic znaleźć, więc w sumie ciężko powiedzieć czy nadal tam stoi, czy nie ;)

   Usuń
 5. Jakoś nie mój typ pocztówek, za to znaczki są śliczne, takie barwne. :) Też mam trochę niewielkich kartek w swojej kolekcji, ale wygrywa chyba kartka od Wioli: http://sawatka.blogspot.com/2014/08/po-raz-pierwszy.html Malutka!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo bardzo fajna ta kartka od Wioli :) No i przy okazji zobaczyłam, że masz pocztówkę z Kirgistanu - gratuluję, fajna zdobycz :)!

   Usuń
 6. Piękna pocztówka, która sprawia wrażenie 3D. Znaczki tez są wspaniałe, jak zwykle w USA, gdzie mieszka najwięcej filatelistów na świecie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fakt, znaczki ze Stanów są bardzo często ciekawe i z jakimś fajnym motywem. Ale chyba wolę znaczki z Japonii i z Chin :) motywy roślinne się tam często pojawiają

   Usuń
 7. Piękna pocztówka, taka bardzo stylowa. Znaczki też śliczne, niezła ciekawostka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :)
   Tak, znaczki (szczególnie ten z minerałem) są śliczne :)

   Usuń
 8. Uwielbiam takie pocztówki. Wygląda trochę jak stare zdjęcie. Super. A znaczki... no cóż te z USA nie mają sobie równych . :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak pisałam Darkowi, ja wolę znaczki z Japonii i Chin, może dlatego że pojawia się tam motyw roślinny :) Chociaż te ze Stanów z minerałami są tak geograficzne, że aż nie sposób ich nie polubić :D

   Usuń

 
Copyright © Kinga On Tour. Designed by OddThemes