pocztówki
komentarzy 17

Zagadki Miami ;)

Jak tam po Mikołajkach? Dostaliście jakieś pocztówkowe prezenty? Bo ja niestety nie 🙁
Wszystko przez to, że listonosz nie chodzi w sobotę. Mam nadzieję, że po weekendzie znajdę coś w mojej skrzynce! Niedziela upływa mi w leniwym tempie i bardzo się z tego cieszę 😉 Mam czas, aby napisać kilka postów, które dodam w tym tygodniu, a także aby odpisać na listy, które otrzymałam. Na dziś przygotowałam dla Was wpis dotyczący pocztówki z Miami, którą otrzymałam niedawno w ramach wymiany prywatnej. Mam nadzieję, że znów będziecie mieli okazję dowiedzieć się czegoś ciekawego i nowego 😉
Miami to miasto w Stanach Zjednoczonych, a dokładniej w południowo – wschodniej części stanu Floryda. Jeszcze jakiś czas temu był to teren bagnisty, gdzie rządziły okropne komary. Obecnie jest znane z takich seriali jak: „CSI Kryminalne Zagadki Miami” czy „Policjanci z Miami”. Miasto uchodzi za jedno z najczystszych, a co za tym idzie najpiękniejszych miast Stanów Zjednoczonych. Gdyby zapytać Amerykanina z czym kojarzy mu się to miasto, pewnie odpowiedziałby, że z piaszczystą plażą, pięknymi kobietami i bogactwem. Nic bardziej mylnego. W końcu Miami Beach jest słynne nie tylko w tym kraju, ale także na całym świecie. Kurort, do którego przyjeżdżają największe sławy; przepiękne hotele oraz deptak (Ocean Drive) z licznymi klubami i restauracjami.
Downtown Miami, czyli dzielnica drapaczy chmur, to kolebka biznesu. Znajduje się tam duża liczba banków oraz innych korporacji. To właśnie tą część miasta możecie zobaczyć na pocztówce. W mieście ważną rolę odgrywa port morski, który także widoczny jest na kartce. Podaje się, że przyjmuje on największą liczbę liniowców oraz prywatnych rejsów wycieczkowych na świecie. Miasto uzyskało także wiele tytułów w racji rozwiniętego żeglarstwa.
Miami posiada także drugą stronę, wolną od wieżowców i sławnych ludzi. W tym przypadku może być to dzielnica Little Havana, czyli miejsce, w którym mieszkają kubańscy emigranci. Jest to specyficzny teren i jest tam klimat podobny do kubańskiego – typowa zabudowa, codzienne zajęcia mieszkańców czy wieczorna rozrywka.

 

swap

 

 

Miłej niedzieli 😉
Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.