KOTświątecznie, pocztówki
komentarzy 15

Idą święta, idą święta… ;)

Ostatnio zaglądałam tutaj w poniedziałek, a dziś jest sobota, więc trochę mnie tu nie było. Mam nadzieję, że jakoś Wam to wynagrodzę 😉 W związku z tym, że kilku znajomych pytało mnie, czy wysyłam kartki świąteczne, czy popularne sms-owe życzenia, postanowiłam stworzyć na dziś taki, a nie inny post. Oczywiście powinnam zacząć od odpowiedzi na to pytanie, więc… tak, w ciągu ostatnich kilku lat z okazji różnych świąt wysyłałam życzenia za pośrednictwem telefonu komórkowego. Kiedy byłam młodsza, razem z rodzicami wypisywałam kartki świąteczne, ale jednak z roku na rok przychodziło ich coraz mniej, więc z czasem także przerzuciliśmy się na inną formę wysyłania.
Czy Wy, w dobie Internetu i telefonu, wysyłacie kartki okolicznościowe, czy jednak piszecie sms-y, maile lub dzwonicie do swoich bliskich?
Jednak teraz, pod koniec tego 2014 roku wpadł mi do głowy pomysł na tradycyjne postanowienia noworoczne. Niektórzy ludzie spisują swoje postanowienia na każdy nowy rok, więc i ja wymyśliłam, że zrobię taką listę, jednak nie będzie ona dotyczyła realizowania rzeczy typu: zdobyć nową pracę, kupić samochód czy zrzucić zbędne kilogramy. Chcę, aby były to noworoczne postanowienia w sprawie pocztówek i listów, czyli bardziej tradycyjnych elementów życia. To właśnie w związku z moją listą, na której jednym z punktów będzie powrócenie do tradycyjnych kartek okolicznościowych, zdecydowałam, że dobrze będzie zacząć już od tegorocznych świąt, które nadchodzą wielkimi krokami.
Może ktoś z Was także spisuje swoje noworoczne postanowienia jeśli chodzi o pocztówki czy listy? 
Jeśli tak, to czy udało Wam się zrealizować wszystkie punkty na 2014 rok? 😉
Do końca tego roku umieszczę na blogu listę z moimi postanowieniami, tak abyście także mogli ją zobaczyć. Na chwilę obecną stworzyłam kilka punktów – łatwiejszych i trudniejszych do zrealizowania, zobaczymy co z tego wyjdzie 😉 Chciałabym jednak pokazać Wam baner, który udało mi się już przygotować.
Do tej pory nie czułam świąt, ale wczoraj, kiedy na moim stole pojawiła się świąteczna serwetka oraz świeczka zmieniająca kolor, a także wypisane kartki świąteczne, jakoś udało mi się przenieść w bardziej świąteczną atmosferę 😉 Mam nadzieję, że im bliżej świąt, tym bardziej będę mogła poczuć ten klimat.
Kartki, które widzicie, są zaadresowane do mojej rodziny i już dziś wrzucę je do skrzynki. Wszystkie pochodzą oczywiście z mojego ulubionego sklepu, czyli: http://www.postallove.pl/. Każda kartka jest inna, zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. W szukaniu świątecznych życzeń pomogła mi strona: http://wierszykolandia.pl/, na której znalazłam wiele interesujących wierszyków, nie koniecznie mówiących o grubym Mikołaju czy zastawionym jedzeniem stole 😉
Czy Wy samodzielnie wymyślacie życzenia czy także korzystacie ze stron internetowych lub książek?
Na kartki nakleiłam także świąteczne znaczki, które kupiłam na poczcie w Łodzi, niedaleko miejsca, w którym mieszkam. Bardzo mi się spodobały, dlatego od razu wzięłam ich więcej, właśnie z myślą o kartkach nie tylko tych grudniowych, ale także tych typowo świątecznych.
To już koniec świątecznego postu dotyczącego kartek wysyłanych do rodziny. Myślę, że jeszcze pojawi się kilka wpisów nawiązujących do świąt, ponieważ mam w zanadrzu także ozdoby na choinkę oraz prezenty dla osób, z którymi wymieniam się listami. No i mam nadzieję, że sama otrzymam jakieś kartki bożonarodzeniowe lub noworoczne, które będę mogła Wam tutaj pokazać! 🙂