pocztówki
komentarzy 19

Włoskie klimaty :)

Ajj Włochy, Włochy, Włochy <3 Kraj, do którego ogromnie, a nawet przeogromnie mnie ciągnie 🙂 Jak do tej pory pocieszam się pocztówkami, które otrzymałam z tego pięknego państwa. Pokażę Wam dzisiaj wszystkie kartki, które mam w swojej włoskiej kolekcji.
Pierwszą z nich otrzymałam jakoś w liceum, od koleżanek: Asi i Basi. Jest to świetna pamiątka, którą dostałam bezpośrednio „do ręki” i dlatego nie posiada znaczka. Wenecja, czyli miasto i gmina nad Morzem Adriatyckim, w północnej części Włoch to między innymi urocze budynki umieszczone na wodzie. Na pocztówce widać także symbol Wenecji, czyli gondolę.
Czy ktoś z Was miał okazję podróżować tym środkiem transportu?
Jak wrażenia? 😉
Przypomniał mi się także cytat: „Wolę być w Wenecji w jeden deszczowy dzień niż w pogodny w każdej innej stolicy” H. Melville. Nic dziwnego, skoro mówi się, że jest to miasto westchnień, zakochanych oraz marzeń.
Wenecja to nie tylko kanały, kamienice, muzea, pałace i setki turystów, ale także huczny karnawał, festiwal filmowy oraz powodzie.
1

 

Toskania to region Włoch słynący z dobrych win, pięknej architektury oraz malowniczych widoków.
Wyżynno-górzysty teren zlokalizowany jest w centralnej części państwa, a jego stolicą jest Florencja.
Pocztówki 2,3 pochodzą z prywatnej wymiany z jedną z użytkowniczek projektu Postcrossing, mieszkającą w Toskanii. Niestety gdzieś zgubiła mi się koperta, w której były kartki, dlatego nie posiadam znaczków 🙁

 

2

 

3

 

Stolica Włoch to miasto znane chyba każdemu, ponieważ „wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”. Miasto o wielu zabytkach, bogatej historii i dużej liczbie artystów. Pocztówki (4,5,6) znalazłam w antykwariacie. Czwórka jest nieco zniszczona i zapisana z tyłu (ktoś robił sobie na niej notatki podczas podróży), ale mimo wszystko kosztowała zaledwie 20 groszy, więc ją kupiłam. 😉

 

4

 

5

 

6

 

Lubię wszystkie pocztówki z włoskiej kolekcji i nie mogę się zdecydować, którą z nich najbardziej… Myślę, że ulubioną będzie ta, którą jako pierwszą przywiozę kiedyś z podróży do Włoch 😀
Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.