pocztówki
komentarzy 14

Wakacyjne pocztówki z Holandii :)

Nie wiem czy pamiętacie, ale ostatnio dodałam post na temat pocztówek z wakacji w Niemczech (http://kinganowak.pl/index.php/2014/10/27/wakacyjne-pocztowki-z-niemiec/). Dzisiaj czas na drugą partię wakacyjnych kartek, tym razem z Holandii 🙂

Jak wspominaliście w komentarzach, kartki zakupione podczas wypoczynku są świetną pamiątką, do której można potem wrócić i przypomnieć miło spędzony (mam nadzieję) czas.

Pocztówki 1,2,3 pochodzą z miasta Harderwijk położonego w środkowej części Holandii, nad jeziorem Wolderwijk. To właśnie tam znajduje się magiczne delfinarium, w którym można zobaczyć nie tylko delfiny, ale także lwy morskie, foki, piękne ryby oraz…orkę! <3 Tak, od razu skojarzy Wam się pewnie film „Uwolnić orkę” 😉 Swoją drogą bardzo go lubię. (http://www.dolfinarium.nl/nl).

1

 

2

 

3

Kolejne pocztówki (4,5) przedstawiają urocze zwierzaki, które można zobaczyć w ZOO w Arnhem (http://www.burgerszoo.nl/). Przestrzeń ZOO jest niesamowicie urządzona, wszystko ze sobą współgra, jest wiele interesujących działów, w których można zobaczyć różne zwierzęta, między innymi: tygrysy, nosorożce, surykatki (uwielbiam pocztówkę numer 5!).

4

 

5

Ostatnie pocztówki (6,7) przedstawiają teren gminy i miasta Winterswijk, położonego we wschodniej części Holandii. Na kartkach możecie zobaczyć typową dla tego terenu zabudowę oraz hodowane zwierzęta, czyli krowy i konie.

6

 

7
 Którą z pocztówek przygarnęlibyście do kolekcji? 🙂
Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.