Pocztówki z Rosji część 1.

Dwa najbliższe posty przeznaczę na pokazanie Wam mojej kolekcji pocztówek z Rosji. Bardzo często losuję osoby z tego kraju, jeśli chodzi o wysyłanie kartek. Sama nie posiadam zbyt dużej liczby widokówek z tego państwa. Zdecydowanie przeważają Niemcy i Holandia. Ten wpis poświęcony będzie rosyjskim pocztówkom, które najbardziej przypadły mi do gustu.

Czy w Waszych kolekcjach także jest najwięcej pocztówek z Niemiec lub Holandii czy może z innego państwa? 
Pochwalcie się w komentarzach :)

Nie znam rosyjskiego, więc nie będzie zbyt wielu informacji na temat tego, co znajduje się na poszczególnych pocztówkach :p Chyba, że nadawca poinformował mnie o tym, co przedstawia kartka lub mnie udało się znaleźć w Internecie coś interesującego o danym obiekcie/miejscu ;)

Dziesiątą pocztówką otrzymaną w ramach projektu Postcrossing była moja pierwsza kartka z Rosji! Dostałam ją od Tatiany (1 431 kilometrów, 13 dni). Kartka przedstawia jedną z wysp na jeziorze Onega w północnej części Rosji, czyli Kiżi. Zlokalizowany jest tam przepiękny kompleks budynków, wykonanych w całości z drewna i stanowiących pamiątkę z przełomu XVII-XVIII wieku. Cerkiew Przemienienia Pańskiego (1714 r.) - najbardziej charakterystyczny budynek - wpisana jest na listę UNESCO.

1. off


Drugą pocztówkę z Rosji (1 372 km, 47 dni) otrzymałam od studentki Natalii. Niestety nie jestem w stanie powiedzieć co dokładnie przedstawia ta kartka. Podejrzewam, że jest to widok na miasto Lipieck położone na południowy wschód od Smoleńska, z którego pochodzi nadawczyni, ponieważ opisała ona, że lubi oglądać wschody i zachody słońca w tym właśnie miejscu.

2. off


Trzecia z pocztówek (1 129 km, 28 dni) przedstawia przepiękny widok z lotu ptaka na Sankt Petersburg, a dokładniej na Vasilievsky Island. Budynek, który widać na pierwszym planie to giełda, a przed nią znajduje się charakterystyczny półkolisty teren, takie jakby wyjście w kierunku wody.

3. off


Moskwa z Sankt Petersburga (1 129 km, 15 dni), czyli Cerkiew Wasyla Błogosławionego z dziewięcioma kopułami o znaczeniu symbolicznym (więcej TU).  Znajduje się na Placu Czerwonym, w pobliżu Kremla, mieści się w niej muzeum historii. W 1990 roku sobór umieszczono na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

4. off


Kamczatka z Sankt Petersburga (1 129 km, 12 dni), czyli prześliczny widok na dwa wulkany: Kluczewska Sopka oraz Kamen (gdzieś spotkałam nazwę Kamień). Pierwszy, który jest bardziej znany, należy do jednych z aktywniejszych wulkanów (średnio co 5-6 lat dochodzi do jakieś erupcji).

5. off


Swoją drogą, dzięki tym pocztówkom posiadam sporą kolekcję znaczków ze zwierzętami ;) Jeśli się nie mylę to mam: łosia, niedźwiedzia, lisa oraz rysia (albo żbika).

Share this:

6 komentarzy :

 1. ostatnia kartka przepiękna!

  w moich niewielkich zbiorach oficjalnych kartek jest chyba najwięcej Niemiec i Finlandii,
  a do Rosji też chyba sama najczęściej wysyłam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie Finlandii też mam dość sporo, bo ostatnio mi jeszcze przybyły ;)

   Usuń
 2. Najwięcej kartek z postcrossingu otrzymałam z Niemiec i Rosji (po 30), następnie USA 26 i Holandia 19.
  Rosyjskie pocztówki są przepiękne. Lubię otrzymywać kartki z tego kraju. Z Twoich kartek to zakochałam się w widoku z lotu ptaka :D Cudo ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja muszę policzyć w końcu wszystkie swoje pocztówki, może jakiś konkurs zorganizuję :D

   Usuń
 3. Najbardziej podoba mi się pocztówka nr.3.
  Z postcrossingu najwięcej mam pocztówek z Rosji, USA i Niemiec.
  A wśród całej mojej kolekcji najwięcej pocztówek mam z kraju robotników i chłopów :p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba pocztówka numer 3 ma największe wzięcie :)

   Usuń

 
Copyright © Kinga On Tour. Designed by OddThemes