pocztówki
komentarzy 6

Pocztówki z Rosji część 1.

Dwa najbliższe posty przeznaczę na pokazanie Wam mojej kolekcji pocztówek z Rosji. Bardzo często losuję osoby z tego kraju, jeśli chodzi o wysyłanie kartek. Sama nie posiadam zbyt dużej liczby widokówek z tego państwa. Zdecydowanie przeważają Niemcy i Holandia. Ten wpis poświęcony będzie rosyjskim pocztówkom, które najbardziej przypadły mi do gustu.

Czy w Waszych kolekcjach także jest najwięcej pocztówek z Niemiec lub Holandii czy może z innego państwa? 
Pochwalcie się w komentarzach 🙂

Nie znam rosyjskiego, więc nie będzie zbyt wielu informacji na temat tego, co znajduje się na poszczególnych pocztówkach :p Chyba, że nadawca poinformował mnie o tym, co przedstawia kartka lub mnie udało się znaleźć w Internecie coś interesującego o danym obiekcie/miejscu 😉

Dziesiątą pocztówką otrzymaną w ramach projektu Postcrossing była moja pierwsza kartka z Rosji! Dostałam ją od Tatiany (1 431 kilometrów, 13 dni). Kartka przedstawia jedną z wysp na jeziorze Onega w północnej części Rosji, czyli Kiżi. Zlokalizowany jest tam przepiękny kompleks budynków, wykonanych w całości z drewna i stanowiących pamiątkę z przełomu XVII-XVIII wieku. Cerkiew Przemienienia Pańskiego (1714 r.) – najbardziej charakterystyczny budynek – wpisana jest na listę UNESCO.

1. off

 

Drugą pocztówkę z Rosji (1 372 km, 47 dni) otrzymałam od studentki Natalii. Niestety nie jestem w stanie powiedzieć co dokładnie przedstawia ta kartka. Podejrzewam, że jest to widok na miasto Lipieck położone na południowy wschód od Smoleńska, z którego pochodzi nadawczyni, ponieważ opisała ona, że lubi oglądać wschody i zachody słońca w tym właśnie miejscu.

2. off

 

Trzecia z pocztówek (1 129 km, 28 dni) przedstawia przepiękny widok z lotu ptaka na Sankt Petersburg, a dokładniej na Vasilievsky Island. Budynek, który widać na pierwszym planie to giełda, a przed nią znajduje się charakterystyczny półkolisty teren, takie jakby wyjście w kierunku wody.

3. off

 

Moskwa z Sankt Petersburga (1 129 km, 15 dni), czyli Cerkiew Wasyla Błogosławionego z dziewięcioma kopułami o znaczeniu symbolicznym (więcej TU).  Znajduje się na Placu Czerwonym, w pobliżu Kremla, mieści się w niej muzeum historii. W 1990 roku sobór umieszczono na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

4. off

 

Kamczatka z Sankt Petersburga (1 129 km, 12 dni), czyli prześliczny widok na dwa wulkany: Kluczewska Sopka oraz Kamen (gdzieś spotkałam nazwę Kamień). Pierwszy, który jest bardziej znany, należy do jednych z aktywniejszych wulkanów (średnio co 5-6 lat dochodzi do jakieś erupcji).

5. off

 

Swoją drogą, dzięki tym pocztówkom posiadam sporą kolekcję znaczków ze zwierzętami 😉 Jeśli się nie mylę to mam: łosia, niedźwiedzia, lisa oraz rysia (albo żbika).

Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.