×

Pocztówki z innego świata... ;)

Nowa Zelandia to dla mnie kraj tak odległy, że kiedyś zastanawiałam się, czy ludzie nie chodzą tam do góry nogami ;) Pocztówki z tego państwa utwierdzają mnie w przekonaniu, że życie toczy się tam zupełnie inaczej, a przyroda zapiera dech w piersiach... Nie wiem, czy ktoś z Was miał okazję być w Nowej Zelandii, ale jeśli tak to zazdroszczę takich wspomnień ;)

Jak wspominałam w swoim poprzednim poście o Nowej Zelandii (http://kingway007.blogspot.com/2014/10/kiwi-czy-nie-kiwi.html), już od maja próbowałam nawiązać kontakt z mieszkańcami tego państwa, aby dołączyć do mojej kolekcji właśnie ten wspaniały kraj ;) Na początku moje maile pozostawały bez odbioru... Kiedy jednak w końcu udało mi się umówić z jedną osobą na wymianę, to nagle odpisała do mnie druga, do której pisałam dużo wcześniej. Aż żal byłoby nie skorzystać, dlatego też w przeciągu miesiąca do mojej przegródki "Nowa Zelandia" trafiły kolejne dwie kartki, co daje łącznie 5 widokówek.

Wszystkie są niesamowite na swój sposób i pokazują różne miejsca, więc tym bardziej się cieszę :) 

Poprzednio pisałam, że sporty ekstremalne są bardzo popularne w NZ, co idealnie wkomponowało się w kolejną pocztówkę, która przedstawia skoki na bungee z malowniczo położonego mostu niedaleko Queenstown, na Wyspie Południowej.

Swoją drogą, może ktoś z Was skakał na bungee? ;)

swap

Druga z pocztówek pokazuje Cathadral Cave, czyli jedną z jaskiń znajdujących się na wybrzeżu Catlins, także na Wyspie Południowej. Nazwa nawiązuje do wielkości i kształtu jaskini, która podobna jest do katedry.

swap

Jeśli chodzi o znaczki, to na obu pocztówkach znajdował się poniższy wzór:


Cieszę się, że obie pocztówki pochodzą z tej samej serii, co sprawia że spokojnie mogę je umieścić obok siebie w moich zbiorach...
Copyright © 2016 Kinga On Tour , Blogger