pocztówki
komentarzy 16

Kraj wstążka, czyli Chile! :)

Miała być druga część Rosji, ale jednak będziecie musieli trochę na nią poczekać, ponieważ miały miejsce pewne komplikacje. Jak wspominałam wcześniej, nie znam rosyjskiego, więc napisy na pocztówkach niewiele mi mówią i przez to okazało się, że nie każda pocztówka z Rosji przedstawia właśnie ten kraj…

W zanadrzu mam przygotowany inny post (być może bardziej ciekawy), który dotyczy nowego państwa w mojej kolekcji! Wiem, że już wiecie, bo umieściłam jego nazwę w tytule tego wpisu 😉 Chile, które jest moim czwartym państwem w Ameryce Południowej zyskałam w ramach swapu z Carlem.

Na pocztówce możecie zobaczyć spokojną wioskę i prześliczny widok na wulkan Osorno, który stanowi atrakcję turystyczną południowego Chile. Bardzo często pojawia się na listach najpiękniejszych wulkanów świata (2652 m n. p. m.), przez co jeszcze bardziej cieszę się, że posiadam pocztówkę z widokiem na niego 🙂 Na kartce widoczne jest także jezioro o nazwie Llanquihue, które jest drugim pod względem wielkości jeziorem w Chile.

1. swap

 

 

W moje ręce wpadła jeszcze jedna pocztówka z tego państwa, tym razem był to off od Rebekki z Niemiec. Na szczęście kartka przyleciała do mnie już po tym jak otrzymałam tą pierwszą, więc spokojnie mogę ją wrzucić do przegródki o nazwie: Chile.

Pocztówka przedstawia widok na kolejny wulkan w moich zbiorach, czyli aktywny stratowulkan Licancabur. Dla odmiany, znajduje się on w północnym Chile, na granicy z Boliwią. Wulkan góruje nad San Pedro de Atacama, czyli nad jedną z najbardziej suchych miejscowości w kraju. To właśnie tam położona jest słynna pustynia Atamaca, która stanowi także źródło dochodów dla okolicznych mieszkańców. Oferują oni bowiem nie tylko usługi hotelarskie czy gastronomiczne, ale także rolę przewodnika.

2. off

 

Swoją drogą są pewnie osoby, które zbierają tylko i wyłącznie pocztówki z wulkanami. Ja mam je zapisane w preferencjach, aczkolwiek nie dostałam ich zbyt wiele. W sumie to nie myślałam o tym, aby zbierać przede wszystkim jakąś kategorię kartek, ale jak otrzymuję te piękne kartki to coraz częściej zastanawiam się na czym mogłabym skupić moją największą uwagę podczas wymian. Wiem, że część z Was nastawia się, np. na zamki czy wyspy. Co o tym myślicie? 😉 Może sami poszukujecie pocztówek prezentujących daną rzecz/budynek/obiekty wpisane na listę UNESCO, itd.?

Swoją drogą zaczynam chyba „wspominki” dotyczące innych blogów, które możecie odwiedzić i zobaczyć, że pocztówki są wszechobecne i spora część osób je zbiera. Na pierwszy ogień, nawiązując do pocztówek przedstawiających konkretne miejsce, podaję Wam link do projektu Anny, który dotyczy wysp: http://every-island.blogspot.com/ . Miłego czytania! 🙂

źródło: http://every-island.blogspot.com/

 

ciąg dalszy nastąpi 😉

 

Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.