Kolejne terytorium zależne... :)

Ostatnio śniło mi się, że leżę na piaszczystej plaży, wśród wysokich palm i w bliskości błękitnej wody... Po prostu żyć, nie umierać. Niestety był to tylko sen...

Pocieszeniem może być jednak pocztówka, którą otrzymałam kilka dni później w ramach wymiany prywatnej z dziewczyną, która jest jedną z 21 zarejestrowanych użytkowników na wyspie o nazwie Guam.

Guam jest jedną z wysp bajecznej Mikronezji na Oceanie Spokojnym. Dokładną lokalizację przedstawia mapka, którą zamieszczam poniżej:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Guam

Wyspa jest terytorium zależnym Stanów Zjednoczonych. Kiedyś przygotowywałam o niej referat w ramach jednego z przedmiotów na uczelni, więc mogę napisać, że większość osób kojarzy Guam z działaniami wojennymi podczas II wojny światowej oraz z turystyką (obecnie bardzo popularną w tamtym rejonie).

Lexi wybrała dla mnie pocztówkę, która pokazuje Zatokę Tumon (Tumon Bay), która dzięki czystej wodzie, pięknym plażom oraz niesamowitym zachodom słońca, stała się głównym centrum turystycznym. Ośrodki wczasowe oferują także wiele atrakcji dla turystów, między innych nurkowanie, surfowanie, pływanie łódką czy motorówką, itd.

Nie wiem jak Wy, ale ja mogłabym tam mieszkać :)
7 komentarzy:

 1. Piękna, chętnie zamieniłabym na chwilę chłodną Europę na taką wyspę!
  i mam też nadzieję, że Guam znajdzie się kiedyś i w moich zbiorach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Ci pocztówki z tej pięknej wyspy :) albo wycieczki :p

   Usuń
 2. Pięknie i egzotycznie. Wspaniała kartka, znaczek też.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda jak raj, chociaż ja bym chyba nie mogła pojechać tam na długie wakacje, bo pewnie bym się tam nudziła - ja też muszę mieć coś do zwiedzenia! :D
  O Guam wcześniej nie słyszałam, ale zawsze super jest dowiedzieć się czegoś nowego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że na takiej wyspie jest dużo do zobaczenia, ale pewnie będąc tam na długich wakacjach większość osób wciąż leży i pływa, a mało kto niestety zwiedza... :(

   Usuń
 4. Typowy krajobraz rajskich wysp - palma kokosowa i turkusowa woda:)
  Po prostu raj na ziemi!

  OdpowiedzUsuń

Droga Czytelniczko/Drogi Czytelniku!

Jeśli tylko chcesz, możesz pozostawić na blogu ślad po swojej wizycie. Prywatne wiadomości bądź komentarze są jak najbardziej na miejscu :)

Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, to nie zapomnij o podzieleniu się ze mną linkiem do swojego miejsca w sieci, tak abym i ja mogła zajrzeć do Ciebie.

* komentarze obraźliwe lub niezwiązane z treścią bloga, będą usuwane

Dziękuję serdecznie za odwiedziny :)

INSTAGRAM