pocztówki
komentarzy 7

Kolejne terytorium zależne… :)

Ostatnio śniło mi się, że leżę na piaszczystej plaży, wśród wysokich palm i w bliskości błękitnej wody… Po prostu żyć, nie umierać. Niestety był to tylko sen…

Pocieszeniem może być jednak pocztówka, którą otrzymałam kilka dni później w ramach wymiany prywatnej z dziewczyną, która jest jedną z 21 zarejestrowanych użytkowników na wyspie o nazwie Guam.

Guam jest jedną z wysp bajecznej Mikronezji na Oceanie Spokojnym. Dokładną lokalizację przedstawia mapka, którą zamieszczam poniżej:

Lexi wybrała dla mnie pocztówkę, która pokazuje Zatokę Tumon (Tumon Bay), która dzięki czystej wodzie, pięknym plażom oraz niesamowitym zachodom słońca, stała się głównym centrum turystycznym. Ośrodki wczasowe oferują także wiele atrakcji dla turystów, między innych nurkowanie, surfowanie, pływanie łódką czy motorówką, itd.Wyspa jest terytorium zależnym Stanów Zjednoczonych. Kiedyś przygotowywałam o niej referat w ramach jednego z przedmiotów na uczelni, więc mogę napisać, że większość osób kojarzy Guam z działaniami wojennymi podczas II wojny światowej oraz z turystyką (obecnie bardzo popularną w tamtym rejonie).

Nie wiem jak Wy, ale ja mogłabym tam mieszkać 🙂

 

Filed under: pocztówki

by

Jestem (nie)spełnioną podróżniczką, niepoprawną romantyczką, zachłanną książkoholiczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści a także kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata. Obecnie mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim, w którym pracuję jako młodszy bibliotekarz.