"Chiny są nie tyle krajem, ile tajemnicą" :)

Chiny to państwo, z którego zawsze udaje mi się otrzymać interesujące mnie pocztówki. Tym razem w moje ręce trafiła jednak cała koperta :)

Zacznę jednak od początku...

Lubię poświęcić swój czas, aby wybrać danej osobie pocztówkę, która będzie pasowała do jej zainteresowań lub napisać list, jeśli ktoś chce go otrzymać. Niekiedy staram się także dołączyć jakiś drobny upominek, jeśli tylko znajdę osobę o takich preferencjach...

Jakiś czas temu wylosowałam na http://www.postcrossing.com/ dziewczynę z Chin, która na swoim profilu zaznaczyła, że lubi przesyłki w kopercie, które zawierają coś więcej niż pocztówkę. Wysłałam więc do niej kilka drobnych upominków z Polski oraz wypisany ręcznie list.
Cherry w wiadomości zwrotnej odpisała, że odpowie na moją przesyłkę, dzięki czemu otrzymałam długi list na cudownym papierze związanym z gotowaniem. Kiedy zaczęłam go czytać i spoglądać na obrazki przedstawiające babeczki, banany, jabłka i brokuły, to momentalnie zachciało mi się jeść :)


W kopercie znalazłam także uroczą pocztówkę, która choć nie jest w moim guście, to zrobiła na mnie duże wrażenie i przyciągnęła mój wzrok. Lubię chińskie kartki, ponieważ mają z tyłu miejsce na wpisanie ID pocztówki, z czym nie spotkałam się jeszcze na polskich widokówkach...

Może Wy widzieliście lub dostaliście takie pocztówki z Polski?


Myślę, że świetnym dopełnieniem całej zawartości koperty jest prześliczny znaczek, który także skradł moje serce... Chyba znaczki z ptasim motywem należą do jednych z moich ulubionych :)


Co do cytatu, którego użyłam w tytule dzisiejszego wpisu, to pochodzi on z książki, którą ostatnio przeczytałam, czyli "Tajemnica Pani Ming", której autorem jest Eric-Emmanuel Schmitt.
Może ktoś z Was także ją czytał?
Ja muszę przyznać, że zakochałam się w niej i dzięki tej książce wypisałam wiele interesujących cytatów, które potem mogę wykorzystać na pocztówkach bądź listach :)

Share this:

7 komentarzy :

 1. Chińskie znaczki są świetne:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam wrażenie, że cała zawartość koperty stanowi taką spójną kompozycję, wszystko jest takie piękne i subtelne.
  Nie spotkałam się z miejscem na wpisanie ID na polskich pocztówkach, ale to byłby prawdziwy ukłon w stronę postcrosserów.
  Mnie zawsze ogromnie cieszy, jak ktoś patrzy na moje preferencje i jeszcze wspomina w wiadomości na kartce, że np. wyczytał na moim profilu, że lubię to i to, więc...
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Także bardzo lubię, kiedy ktoś czyta mój opis na profilu i stara się dopasować jakoś pocztówkę do moich preferencji lub wprost napisze, że nie posiada w swoich zbiorach kartki, która by pasowała i dlatego wysyła inną... Niestety nieraz widać, że ktoś wysyła pocztówki hurtowo i wszystkie są takie same.

   Usuń
 3. Uwielbiam chińskie znaczki ! Ten list ma w sobie niesamowity klimat ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są świetne, bo w sumie mają chyba duży wybór, bo jeszcze nie mam dwóch takich samych ;)

   Usuń

 
Copyright © Kinga On Tour. Designed by OddThemes